Serbest bırakılan Filistinli kadın: “Sevinmeye utanıyoruz”

Esir takasında akşam saatlerinde yaşanan gecikmenin ardından serbest bırakılan Filistinli 6 kadın ve 1 çocuk, İsrail polisi tarafından evlerine ulaştırıldı. Ailelerin kutlama yapmasını, çevrede Filistinlilerin toplanmasını yasaklayan İsrail polisi, esirlerin evlerinin çevresinde yoğun biçimde konuşlandı.

İSRAİL POLİSİ MASUMLARI HEDEF ALDI

İşgal altındaki Kudüs’te 2015’te İsrail kontrol noktasında otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60’ı yanan ve bu sırada bir askerin yaralanması nedeniyle 11 yıl hapse mahkum edilen Filistinli İsra Ceabis’in serbest bırakılması da İsrail polisinin baskınları sebebiyle gecikti. İsra Ceabis’in serbest bırakılması öncesi ailenin evine baskın düzenleyen İsrail polisi, aile fertlerini darbederek evden çıkardı. Polisler, çevredeki basın mensuplarını da aynı şekilde güç kullanarak ve darbederek buradan uzaklaştırmaya çalıştı.

İsrail polisi, çok sayıda zırhlı araç ve birlikle Ceabis’in ailesinin evinin çevresinde konuşlandı. Kudüs’te serbest bırakılan diğer esirler evlerine ulaşmasına rağmen Ceabis, ancak gecenin ilerleyen saatlerinde ailesine kavuştu.

 

KAYNAK: WWW.DAİLYUMMAH.COM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir