Şeytani Fikirleri Aşılayan Korkunç Bilimsel Teoriler

100 Gösterim

0   0

İnsanlık tarihinde, hataların ve yanlış seçilen yöntemlerin milyonlarca insan için feci sonuçlar doğurduğu birçok korkunç örnek vardır. Zaman içinde insanların bazen ne büyük yanılgılar içine düşmüş olduğunu kanıtlayan 10 bilimsel teoriyi sizin için bir araya getirdik. Daha önce hiç görmediğiniz şeyler görüp duymaya ve fazlasıyla şaşırmaya hazır olun.
Nazi Almanyası'nda, şu veya bu sebeple “kusurlu” olduğu düşünülen kişilerin üremesini durdurmak amacıyla, soy ıslahı denilen bir program işleme alınmıştı. İskandinav ülkelerinde, ABD, Danimarka, İsviçre, Büyük Britanya ve Japonya’da da yasal kısırlaştırma programları devreye sokulmuştur.

İnsanlar daima diğer insanların yüzüne bakarak karakter tahlili yapmaya çalışmışlardır. . 'Güvenilmez' kabul edilen yüz özellikleri tespit edildiğinde bunlar, bir kişinin bir suçlunun davranışlarına sahip olup olmadığından ve yasaları ihlal edip etmediğinden şüphelenmek için iyi bir bahane olabilir.
Nörofizyolojinin gelişmesiyle, kafatası şeklinin ve beynin boyutunun bir kişinin karakterini belirleyemeyeceği kanıtlanmıştır.
Carnegie, insanların etkili iletişim için sürekli gülümsemelerini önermektedir. Ve bu dışa dönükler için iyi bir tavsiye olabilir. Ama içe dönükler bunu kesinlikle dikkate almayacaklardır.


Bölgesel enfeksiyon teorisi 19. yüzyılda popüler hale geldi ve çok sayıda gereksiz cerrahi müdahaleye yol açtı. Doktorlar vücuttaki zararlı bakterilerin birçok hastalığın ve hatta psikozun sebebi olabileceğine inanıyorlardı. Sonuç olarak, apandis gibi “tehlikeli olma ihtimali olan” organları ameliyatla almak yaygınlaşmıştı.
Hipokrat 4 salgı teorisini oluşturmuştur. Bu teoriye göre, sağlıklı bir insan kan, sarı safra, siyah safra ve balgamdan oluşan 4 salgının dengesini iyi korumalıydı.

Darwin'in evrim teorisi, uzay araştırmaları ve kansere karşı hala bir aşı bulunmaması, bu komplo teorisiyle açıklanmaktadır. Bu teoriyi eleştirmeye çalışan herkes de maalesef uzun bir süredir bunun bir parçası sayılır.

Timestamps:
Soy Islahı (Öjeni) 0:52
Kafatası bilimi 2:13
Galaksinin merkezinde yassı bir Dünya teorisi 3:20
Dale Carnegie’nin etkili iletişim teorisi 4:08
Homeopati 5:08
Bölgesel enfeksiyon teorisi 6:06
Tüm hastalıkların tedavisinde kan akıtma yöntemi 7:09
Telegoni 8:17
Dünya Üzerinde Oynanan Komplo Teorisi 9:35

Summary:
- Soy Islahı anlamına gelen öjeniye göre, bir insan genetik ayıklanma sayesinde 'daha ileri götürülebilir'.
- Avusturyalı bir doktor ve anatomist olan Franz Joseph Gall, bir kişinin düşünceleri, duyguları ve zihinsel özelliklerinin beynimizin yarılarında saklı olduğu iddiasına göre bunların kafatasının şeklini etkilediğine inanıyordu.
- Eski çağlarda ve Orta Çağ'da, Dünyanın düz olduğu teorisini desteklemeyen insanlar acımasızca cezalandırılmışlardı.
- Dale Carnegie kitaplarında çoğu zaman, tanıdıklarınızın sempatisini kazanmak ve iletişimi daha keyifli kılmak için , 'benliğinizi' bir yana koyup kendinize ait görüşleri baskılamayı cesaretlendirmektedir.
- Homeopatik ilaçlarla yapılan klinik deneyler çoğu zaman plasebo etkisiyle bu ilaçların etkisi arasında bir fark olmadığını kanıtlamıştır.
-Fokal enfeksiyon teorisine göre, bir iltihaplanma oluştuğunda toksinler kan dolaşımına karışır. Bu ise vücudu zehirler. Bu nedenle hastalık yaratan organ alınmalıdır.
- Kan akıtma yöntemi neredeyse 2000 yıldan beri popüler ve hala kullanılmaktadır. Bu akımın takipçileri tüm hastalıkların fazla kan sebebiyle meydana geldiğini düşünmektedir.
- Telegoniyi destekleyenlere göre, herhangi biriyle ve özellikle de ilk erkek arkadaşıyla ilişkiye girmek, gelecekte çocuklarının nasıl görüneceğini ve karakter özelliklerini etkiler.
- Dünya Komplo Teorisi, bir grup insanın gezegenin tüm kaynakları ve politik süreçleri üzerinde tam bir hâkimiyete sahip olduğu düşüncesine dayanmaktadır.
Daha Fazla Göster
Yorumlar