Haluk Levent'ten seçim sonuçları yorumu! Erdoğan için ne dedi? Vitrin

74 Gösterim

0   0

Anadolu rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent, GÜNAYDIN'a konuştu. Muhalif kimliğiyle bilinen Haluk Levent, 24 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili de yorum yaptı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve parlamentoda görev yapacak tüm vekilleri kutladı.
Yardım kampanyalarında ilk sırayı alan ve kuduğu AHBAP derneğiyle herkesin gönlünde taht kuran Anadolu rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent, GÜNAYDIN'a konuştu. Muhalif kimliğiyle bilinen Haluk Levent, 24 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili de yorum yaptı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve parlamentoda görev yapacak tüm vekilleri kutladı. İşte Haluk Levent'in gündeme ilişkin sözleri...

''DARBELERE DURULMASI GEREKTİĞİNİ İLK BEN YAZDIM'': Ben her dönem muhalif olan ve iktidara kim gelirse gelsin, ister sağ, ister sol; her zaman eleştirilerimi açıkça yapan biriyim. 15 Temmuz gecesi tanklar sokağa çıktığı zaman sosyal medyadan bu darbe girişimine sert biçimde tepki gösterdim. Twitter hesabından, tanklara ve darbelere karşı durulması gerektiğini ilk yazan isim oldum. Bunu yazdığım için bu darbe girişiminin ülkeye fayda sağlayacağını düşünen kesimlerden de eleştiri almıştım. 15 Temmuz darbe girişimine tabii ki tüm gücümle karşı olurum, oldum da zaten.

Polise, yargıya, askere yuvalanmış FETÖ terör örgütünün giriştiği bu darbe girişimi eğer başarılı olsaydı, ülkemiz geriye döndürülemez bir noktaya giderdi. 15 Temmuz darbe girişimine başkaldırmış bir insanım; halkın seçtiğini ancak halkın iradesi görevden alır. 24 Haziran'da sandıktan çıkan sonuca hepimiz saygı duymalıyız. Halkımızın takdirini anlamalı, ne söylediğini iyi dinlemeliyiz. Sayın Cumhurbaşkanı'nı ve parlamentoda bu dönem görev yapacak tüm vekilleri kutluyorum.
Yeni dönemde, seçim vaatlerinin yerine getirilmesini bekliyorum. Hepimiz aynı gemideyiz ve bu ülke hepimizin, bunu unutmayalım. Ülkemizin ortak geleceği için birbirimize kardeşçe, saygı duyarak yaklaşmalıyız. Siyasi aktörlerin de buna katkı sağlayacak bir üslup kullanmasını diliyorum. Her dönem haksızlıklara da başkaldırmış biriyim.
Evet. 28 Şubat'ta başörtülü kardeşlerimize yapılan haksızlığa karşı eylem yapmış bir sanatçıyım. Bunun yanı sıra annem gibi gördüğüm Türkan Saylan'a, FETÖ'nün yaşattığı mağduriyete de o yıllarda ilk karşı çıkan kişiydim. Ben toplumun ortak paydalarda buluşacağına inanıyorum. Unutmayalım, demokrasi insanların birbirine tahammül etme rejimidir.Herkes birbirinin tercihine saygı duymalı. Umarım sandıktan çıkan sonuçla, yeni dönemde hem ekonomimiz canlanır, hem de ülkemizde huzur ve refah egemen olur. Bu ülke çok zor koşullarda kuruldu. Ülkemizin kurucu değerlerine sahip çıkarak, milli mücadele kahramanlarımızı da buradan saygıyla anıyorum.Ülkemizin geleceğinden çok umutluyum. Biz birlik içinde olursak her türlü zorluğu aşarız; önemli olan Çanakkale'deki o birlik ruhunu kaybetmeyelim. Kardeşçe, birbirimizi ayrıştırmadan, empati duygusuyla hareket edersek, ülkemiz daha da güçlenir.
Daha Fazla Göster
Yorumlar