Fenerbahçe 554 ye UEFA 554 dan Tarihi Uyarı! Şampiyonlar Ligine Katılmanız Gerek...

80 Gösterim

0   0

UEFA yetkililerinin geçen hafta Nyon’da Fenerbahçe Yönetimi ile Finansal Fair Play konusunda gerçekleştirdiği toplantıda, “Bu sezon mutlaka Şampiyonlar Ligi’ne kalmaya bakın. Avrupa Ligi sizin için tatmin edici olmaz” ifadelerini kullandığı öğrenildi.
PAYLAŞtwfbgpGönder
Eklenme Tarihi: 29-06-2018 10:48 - Güncelleme: 29-06-2018 10:48

Fenerbahçe Yönetimi’nin geçtiğimiz hafta UEFA yetkilileri ile İsviçre’de yaptığı toplantıda Finansal Fair Play başta olmak üzere birçok önemli konu masaya yatırıldı. Nyon’da gerçekleşen görüşme hem tanışma hem de son finansal durumu değerlendirmek adına son derece önemliydi.

Mevcut Finansal Fair Play anlaşması sebebiyle Ali Koç başkanlığındaki yeni yönetimin eli kolu adeta bağlı durumda. Transferde rahat hareket edemeyen sarı-lacivertliler bu sezon ayrıca zararı da sıfırlamak zorunda.

Yapılan görüşmede UEFA yetkililerinin, sarı-lacivertli yöneticilere özellikle Şampiyonlar Ligikonusunda önemli bir uyarıda bulunduğu öğrenildi. Finansal durumla ilgili tespitlerde bulunan UEFA yetkililerinin, “Bu sezon eleme turlarını geçerek mutlaka Şampiyonlar Ligi’ne kalmaya bakın” ifadelerini kullandığı aktarıldı. Fenerbahçe’nin yapılan anlaşmaya uyabilmesi ve finansal açıdan rahatlamasının en önemli yolunun buradan geçtiği yetkililerce vurgulandı.

UEFA Avrupa Ligi’ndeki gelirlerin sarı-lacivertli kulüp için tatmin edici olmayacağı da belirtildi. Toplantıda mevcut anlaşmanın yenilenmesi veya revize edilmesi gibi bir kararın çıkmadığı da belirtildi.
Daha Fazla Göster
Yorumlar