Diyarbakır'da Köpeği Yakan Mezarlık Görevlisi: Amacım Çocukları Korumaktı. Vitrin

79 Gösterim

0   0

Diyarbakır'da Köpeği Yakan Mezarlık Görevlisi: Amacım Çocukları Korumaktı
Diyarbakır'da bulunan yakılmış köpek ölüsüyle ilgili soruşturmada, mezarlık görevlisi hayvanı yaktığını itiraf etti. Mezarlık görevlisi, 'Köpeğin ağzından salya akıyordu, çocuklar hastalık kapmasın diye yaktım.' dedi.
5 Temmuz 2018 Perşembe 12:12

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde 2 gün önce mezarlıkta bulunan yakılmış köpek ölüsüyle ilgili soruşturmada, hayvanı yaktığını itiraf eden mezarlık görevlisi M.A., gözaltına alındı. M.A., ifadesinde, köpeği bulduğunda ölü olduğunu, ağzından salyalar aktığını, çocukların hastalık kapmasını engellemek amacıyla yaktığını ileri sürdü. Şüpheli, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

POLİSE KÖPEĞİ KENDİSİNİN YAKTIĞINI SÖYLEDİ

Merkez Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı'nda önceki gün bulunan yakılmış köpek ölüsüyle ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açtığı soruşturma kapsamında, polis araştırma başlattı. 10 Nisan Polis Merkezi'nde oluşturulan özel ekip, mezarlık, park ve çevresinde inceleme yaptı, görevlilerle görüştü. Polisin görüştüğü, Bağlar Belediyesi Yeniköy Mezarlığı ve Parkı'nda görevli M.A., polise köpeği kendisinin yaktığını söyledi.

Diyarbakır'da Köpeği Mezarlık Çalışanı Yakmış
'AMACIM SADECE ÇOCUKLARI KORUMAKTI'

Gözaltına alınarak polis merkezine götürülen M.A., ifadesinde şunları söyledi:

'Ben köpeği bulduğumda ölmüştü, ağzından salyalar akıyordu. Yan tarafta, ilaçlama bölümünde bir arkadaşımın yanına gidip durumu anlattım, o da bana karton verdi. Köpeğin bulunduğu yerde çocuklar çok fazla oynuyor, kuduz olduğunu ve onlara bulaşmasını engellemek için ben de yaktım. Tecavüz olayıyla alakam yoktur. Başka bir çalışan arkadaşım da bana şahittir, amacım sadece çocukları korumaktı. Bu yüzden köpeği yaktım.'

SERBEST BIRAKILDI

Polis, M.A.'nın ifadesinde bahsettiği diğer çalışanlar da irtibata geçerek, şüphelinin anlattıklarını sordu. Diğer çalışanlar M.A.'nın anlattıklarını doğruladı. Şüpheli M.A. polis merkezinde verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

.
Son dakika haber ve magazin
Daha Fazla Göster
Yorumlar