5 Bankadan ATM Anlaşması: İşlemlerden Ücret Alınmayacak.

89 Gösterim

0   0

5 Bankadan ATM Anlaşması: İşlemlerden Ücret Alınmayacak
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım müşterileri imzalanan protokol ile bu bankaların tüm ATM'lerini işlem limitleri dahilinde hiçbir ücret ödemeden kullanabilecek.
5 Temmuz 2018 Perşembe 15:23
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım, ortak ATM kullanımı konusunda protokol imzaladı. Bu 5 bankanın müşterileri, herhangi bir ek ücret ödemeden işlem yapabilecek.

MÜŞTERİ, MASRAF VE KOMİSYON ÜCRETİ ÖDÜYORDU

Banka müşterilerinin başka bir banka ATM'sini kullanarak kendi hesabı ya da kredi kartına ilişkin finansal işlemler gerçekleştirmesini sağlayan 'Ortak ATM Sistemi' Bankalar arası Kart Merkezi nezdinde kurulan sistemle 2009 yılından beri uygulanmakta. Mevcut sistemde, bir başka banka ATM'sini kullanan müşteri alınan hizmet karşılığında komisyon/masraf ücreti ödüyor. İşlemlerin masraf ya da komisyona tabi olması ATM sisteminden yeteri düzeyde faydalanılamamasına yol açıyor.

DIŞ TİCARET AÇIĞINI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Kullanılan ATM'lerin ithalat yoluyla edinilebildiği, bir ATM'in ortalama 20 bin euro civarında maliyeti olduğu göz önüne alındığında bu bedellerin ülkemizin dış ticaret açığına olumsuz etkileri bulunmaktadır.

Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada 15 bin adet ortak ATM'den şu işlemler ücretsiz yapılabilecek:

- Para yatırma

- Para çekme

- Bakiye sorgulama

- Kredi kartı borç sorgulama

- Kredi kartı limit sorgulama

- Kredi kartı borç ödeme.
Son dakika haber ve magazin
Daha Fazla Göster
Yorumlar