UYGUN Partili Hasan Subaşı’nın ‘Kürt sorunu’ çıkışına reaksiyon: Bu ülkede Kürt sorunu yok HDP-PKK sorunu var

PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın posteri önünde konser veren Aynur Doğan’ın konserinin iptal edilmesinin akabinde ‘Kürtçe şarkı’ polemiği başladı. Aynur Doğan’ın konserinin Kürtçe söylediği için iptal edildiği algısı oluşturmaya çalışan CHP ve HDP milletvekilleri, Meclis’te Kürtçe ve İngilizce müzik söyleyerek Doğan’a dayanak verdi.

ÂLÂ PARTİ’DEN MANİDAR KÜRT SORUNU ÇIKIŞI

Kürtçe müzik polemiği devam ederken GÜZEL Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı’dan Kürt sorunu çıkışı geldi. HDP’li isimleri kast ederek toplumun bir bölümünün Kürt sorunu olduğunu söylediğini söyleyen Subaşı, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. “Toplumun bir kesiti sıkıntım var diyorsa, bu sorunun tartışılması, konuşulması gerekir. Lakin biz konuşamıyoruz. Sorun yok, biz kardeşiz diyerek her şeyi çözemezsiniz.” sözünü kullanan Subaşı, toplumsal medyada reaksiyon topladı.

Muhalefetin daima bir ağızdan ‘Kürt sorunu’ demeye başladığına dikkat çeken birtakım toplumsal medya kullanıcıları kelam konusu açıklamalara reaksiyon gösterdi. İşte UYGUN Partili Hasan Subaşı’nın açıklamalarına gelen yansılar:

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.