Üstün Lig’de 1 ve 2. hafta programı açıklandı

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu, Üstün Lig’de 1. ve 2. hafta maçlarının programını açıkladı.

5 Ağustos’ta başlayacak Spor Toto Harika Lig’in programları; grupların Avrupa kupalarındaki olası eleme karşılaşma tarihleri de dikkate alınarak şu konulara nazaran planlandı:

2022-2023 dönemi, son yıllarda olduğu üzere son şampiyon kadronun maçıyla açılacak. Buna nazaran; İstanbulspor – Trabzonspor karşılaşması 5 Ağustos Cuma günü 19.15’te oynanacak.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde tıp atlaması halinde 3. Eleme Tipi karşılaşmalarını 2 Ağustos Salı ve 9 Ağustos Salı günü oynayacak olan Fenerbahçe’nin Ümraniyespor ile yapacağı 1. hafta müsabakası Cuma günü saat 21.45 olarak planlandı.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde tıp atlamaları halinde 3. Eleme Tipi karşılaşmalarını 4 ve 11 Ağustos tarihlerinde oynayacak Medipol Başakşehir FK ve Konyaspor’un 1. hafta karşılaşmaları 8 Ağustos Pazartesi günü olarak planlandı.

Fenerbahçe’nin eleme karşılaşmalarına UEFA Avrupa Ligi’nde devam etmesi durumunda 3. Eleme karşılaşmalarını 4 ve 11 Ağustos tarihlerinde oynayacak olması nedeniyle Spor Toto Muhteşem Lig 1 ve 2. hafta programında değişiklikler yapılacak.

2 Ağustos’ta yapılacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi Play Off Çeşidi kura çekimi sonrası belirlenecek olan tarihlere nazaran, Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak grupların 2. hafta maç programında değişiklik yapılabilecek.

Süper Lig’de 1. ve 2. haftada oynanacak maçlar şöyle:

1. Hafta

5 Ağustos Cuma
19.15 İstanbulspor – Trabzonspor
21.45 Fenerbahçe – Ümraniyespor

6 Ağustos Cumartesi
19.15 Sivasspor – Gaziantep FK
21.45 Beşiktaş – Kayserispor

7 Ağustos Pazar
19.15 Karagümrük – Alanyaspor
19.15 Giresunspor – Adana Demirspor
21.45 Antalyaspor – Galatasaray

8 Ağustos Pazartesi
19.15 Medipol Başakşehir – Kasımpaşa
21.45 MKE Ankaragücü – Konyaspor

2. Hafta

12 Ağustos Cuma
21.00 Trabzonspor – Hatayspor

13 Ağustos Cumartesi
19.15 Kayserispor – İstanbulspor
21.45 Adana Demirspor – Sivasspor
21.45 Kasımpaşa – Fenerbahçe

14 Ağustos Pazar
19.15 Ümraniyespor – Antalyaspor
19.15 Gaziantep FK – MKE Ankaragücü
21.45 Alanyaspor – Beşiktaş

15 Ağustos Pazartesi
19.15 Konyaspor – Medipol Başakşehir
21.45 Galatasaray – Giresunspor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.