Twitter’dan iki hesaptan tek tweet özelliği

Posted by

Twitter sözcüsü Joseph J. Nuñez, The Verge’e yaptığı açıklamada, “İnsanların Twitter’da işbirliği yapması için yeni yollar keşfetmeye devam ediyoruz. İnsanların ve markaların büyümek ve yeni kitlelere ulaşmak ve başka hesaplarla işbirliklerini güçlendirmek için bu özelliği nasıl kullanabileceğini öğrenmek için sonlu bir müddet için CoTweet’leri test ediyoruz.” dedi.

Şirket, Twitter Create hesabı üzerinden, özelliğin ABD, Kanada ve Kore’deki belli hesaplar için kullanılabileceğini doğruladı.

COTWEET NEDİR?

CoTweet, hem müelliflerin profillerine hem de takipçilerinin vakit çizelgelerine tıpkı anda gönderilen ortak yazılmış bir tweettir. Başlıkta iki muharririn profil fotoğrafını ve kullanıcı isimlerini gördüğünüzde bir CoTweet’i görmüş olacaksınız. CoTweets, müelliflerin ilgi odağını paylaşmasına, yeni kitlelerin ilgisini çekmek için fırsatları yaratmasına ve heyeti iştiraklerini geliştirmesine yardımcı olur.

COTWEET’LER NASIL ÇALIŞIR?

İki müellif CoTweet yapmaya karar verdiğinde, birinci adım paylaşmak istedikleri içeriği tamamlamaktır. İşbirliği yapmak için Direkt Bildirileri kullanabilirsiniz.

Mesajlaşma hazır olduğunda, bir muharrir CoTweet’i oluşturur ve ortak muharrir için bir davetiye başlatır. Ortak müellif CoTweet davetini kabul ettiğinde, CoTweet çabucak her müellifin profiline ve her iki takipçisinin vakit çizelgesine bildiri gönderir.

COTWEET’İ NASIL HAZIRLARSINIZ?

Tweet oluşturucuyu açın. Birlikte yazılan iletisi ekleyin ve CoTweet simgesine dokunun. Takipçi listenizden bir ortak müellif seçin ve Davet gönder’e dokunun.

Birkaç Twitter kullanıcısı bugün CoTweets özelliğini test ediyor ve tecrübe, ana tweet müellifinin öteki birini tweet’te etiketlenmesi ve içeriği DM üzerinden tartışması için davet etmesine müsaade veriyor. İkinci hesabın birlikte yazılan tweet’i onaylaması gerekiyor ve ortaya çıkan tweet, bunun iki kişi tarafından birlikte yazıldığını gösteriyor, lakin cevaplar sadece tweet’in ana muharririne yönelik üzere görünüyor. Aşağıda kimi örnekler var, lakin Twitter’ın gömme özelliği şimdi CoTweet’leri destekleyecek biçimde güncellenmediği için tweetleri direkt ziyaret etmeniz gerekebilir.

Instagram da geçen yıldan beri hizmetinde misal bir ortak müellif özelliği sunuyor. Kullanıcıların ve markaların bunun üzere bir Twitter özelliğini kullanmak için süratli olacağını varsaymak mantıklı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.