Thodex’in Banka Hesabına Haciz Konuldu

Thodex'in Banka Hesabına Haciz Konuldu

Thodex mağduru alacağına karşılık başlattığı icra işlemleri kapsamında, şirketin 3 aracı ile banka hesabında bulunan yaklaşık 16 milyon liraya haciz konuldu.

Milyonluk vurgunla kayıplara karışan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in mağdur ettiği kişilerden biri olan A.Ş.H., alacağına karşılık avukatı aracılığıyla İstanbul Anadolu 18. İcra Müdürlüğü’ne başvurarak icra takibi başlattı. 

Anadolu 18. İcra Müdürlüğü hazırladığı tensip zaptında, Thodex’e ait 3 ayrı araca haciz konulması talebinin kabulüne karar verdi. 

16 MİLYON LİRAYA HACİZ KONULDU 

Haciz bildiriminin ulaştığı bankalardan birinden gelen cevapta, Koineks Teknoloji AŞ’ye ait bir şubedeki 3 ayrı hesapta toplam 15 milyon 945 bin 351 lira ile 16 avro bulunduğu belirtildi. 

Bulunan meblağlar üzerinde daha önceden Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilmiş tedbir kararları ile hacizler bulunduğu belirtilen yazıda, bu tedbir ve haciz kararlarından sonra gelmek üzere bu paralar üzerine haciz şerhi işlendiği bildirildi. 

‘İŞLEMLERE BAŞLADIK’ 

Thodex’e uygulanan haciz işlemine yönelik gazetecilere açıklama yapan avukat, müvekkilinin talebi üzerine icra takibi başlattıklarını belirterek, ‘Koinesk Teknoloji AŞ, 7 günlük itiraz süreci içerisinde herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Bu nedenle dosyaları kesinleşmiş bulunmaktadır. Akabindeyse haciz işlemlerine başladık. Başladığımız haciz işlemlerinde sırasıyla plakalarına haciz koyduk, taşınmazı bulunmadığından, taşınmazına haciz koyamadık.’ dedi. 

‘DOSYAYI TAHSİL EDEMİYORUZ’ 

Haciz ihbarnamelerini de ilgili bankaya gönderdiklerini söyleyen avukat, ‘İlgili bankalardan gelen cevaba göre Koineks Teknoloji AŞ’ye ait hesaplarda toplam 16 milyon lira tutarında bir mevduat mevcut olup, bu mevduata haciz işlemi uygulamış bulunmaktayız. Ancak bizden önce gelen 120 kişinin olması dolayısıyla dosyamızı tahsil edemiyoruz. Bu nedenle de müvekkilimiz mağdur bulunmaktadır.’ diye konuştu. 

Müvekkilinin ailesi ile birlikte yatırdığı paralara karşılık yaklaşık 50 bin lira civarında zararının bulunduğunu belirten avukat, ‘Bundan sonraki süreç Koineks Teknoloji Anonim Şirketi, ilgili tedbirleri ve savcılık makamının mahkeme tedbirleri kalktıktan sonra sanıyorum ki iflas masasına devredilecektir. Devredildikten sonra alacaklılar, öncelikli alacaklılar olmak üzere diğer alacaklılar tahsili gerçekleştirecektir.’ ifadelerini kullandı.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir