Suzuki ve Toyota birlikte SUV üretecek!

Posted by

Suzuki Motor Corporation (Suzuki) ve Toyota Motor Corporation (Toyota), 2017 yılında iş birliği için imzaladıkları mutabakat kapsamında, karşılıklı araç tedarikinde yeni bir kademeyi devreye alıyor.

İki Japon şirket o tarihten bu yana, Ağustos ayından itibaren Toyota Kirloskar Motor Pvt Ltd’de (TKM) Suzuki tarafından geliştirilen yeni bir SUV modelin üretimine başlayacak.

Hindistan’da satışa sunulacak olan yeni modelin güç-aktarma sistemi, Suzuki tarafından geliştirilen yarı hibrit ve Toyota tarafından geliştirilen tam hibrit teknolojilerle donatılacak.

Yapılan açıklamaya nazaran, Toyota ve Suzuki, Hindistan’daki iş birliğinin genişletilmesine yönelik yatırımlar da dahil olmak üzere, Hindistan hükümeti tarafından desteklenen ‘Hindistan’da Üret’ teşebbüsünün hayata geçirilmesine bağlı kalmaya devam edecek ve sürdürülebilir ekonomik büyüme ve 2070 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonuna ulaşma vizyonuna katkıda bulunacak.

Suzuki Lideri Toshihiro Suzuki, gelişmeye ait olarak, “Yeni SUV modelin TKM’de üretilmesi, müşterilerin muhtaçlık duyduğu etraf dostu ulaşımı sağlayarak Hindistan’ın büyümesine katkıda bulunabilecek bir proje. Bu adım, iş birliğimizi gelecekte daha da derinleştirmek ismine değerli bir kilometre taşı. Daima iş birliği yoluyla yeni sinerji ve iş fırsatlarını yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Toyota Lideri Akio Toyoda ise, “Otomotiv sanayisi günümüzde elektrikliye geçiş ve karbon nötr üzere zorluklarla karşı karşıya. Toyota ve Suzuki’nin güçlü yanlarından yararlanarak Hintli müşterilere çeşitli seçenekler sunuyor ve bu yolla CO2 emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunmayı umuyoruz” sözlerini kullandı.

Toyota Urban Cruiser Hyryder SUV tanıtıldı
Toyota ve Suzuki iştirakinde yapılan yeni model Toyota Urban Cruiser Hyryder Hybrid SUV’nin tanıtımı Hindistan’ın başşehri Yeni Delhi’de yapıldı.

GALERİYE GİT

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.