Son Dakika: Yargıtay 214 Sözleşmeli Personel ve 27…

Son Dakika: Yargıtay 214 Sözleşmeli Personel ve 27...

Yargıtay Başkanlığı tarafınca 214 sözleşmeli personel ve 279 sürekli işçi alımı ilanı Resmi Gazete’de bugün yayınlandı.

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Yargıtay Başkanlığında çalışabilmek üzere, önlisans mezunu 60, ortaöğrenim mezunu 20 ve lisans mezunu 20 zabıt katibi, önlisans mezunu 15 ve lisans mezunu 7 silahlı koruma ve güvenlik görevlisi, ortaöğrenim mezunu 10,  lisans mezunu 7 programcı ile teknisyen pozisyonu için alanıyla ilgili en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenime sahip 4 asansör, 6 elektrik (alçak gerilim),3 elektrik (yüksek gerilim),  4 görüntü ve seslendirme, 4 makine, 4 mobilya,  4 endüstriyel otomasyon, 5 metal işleri/kaynakçılık, 2 sıhhi tesisat, 3 soğutma ve iklimlendirme, 4 inşaat/yüzey kaplama/boya branşlarında sözleşmeli personel alımı gerçekleştirileceği duyuruldu.

Ek olarak ise sözleşmeli tekniker pozisyonu için alanına dair de en az önlisans düzeyinde mesleki teknik öğrenime sahip 2 makine, 2 elektrik, 1 inşaat, 4 haberleşme ve 7 bilgisayar ve elektronik branşlarıyla 1 kameraman istihdamı yapılacağı bildirildi.

BAŞVURULAR 7-11 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA

Adaylar başvurularını 7-11 Haziran 2021 tarihleri arasında ”www.turkiye.gov.tr”internet sitesinde yer alan Yargıtay’ın iş başvuru ilanı üzerinden e-Devlet sistemine girerek elektronik ortamda başvurulabilecek.

Şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyeceği ifade edildi.

BAŞVURU İÇİN KPSS PUANI GEREKİYOR

Başvuru yapmayı düşünenlerin 2020 senesinde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B grubu sınavına girmiş olmaları ve ilgili puan türünden en az 60 alması gerekmektedir. Zabıt katibi ve koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonu için de en az 70 puan şartı aranmaktadır.

Başvurusu kabul edilen adaylar için branşlarına göre uygulama ve sözlü sınava davet edilecek. Sınav tarihleri ve saatiyle yeri Yargıtay’ın internet adresinden duyurulacağı bildirildi.

Yargıtay Başkanlığı yayımladığı bir başka ilanla, sözlü sınav başarı sırasına göre sözleşmeli sistem uzmanı olarak 2 bilişim personeli alımı gerçekleştirileceği bildirildi.

BİLİŞİM PERSONELİ BAŞVURU TARİHİ 21-25 HAZİRAN

Bilişim personeli için de başvurular 21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında ”www.turkiye.gov.tr” aracılığı ile e-Devlet sistemi aracılığı ile yapılacak.

279 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI

Yargıtay Başkanlığı, hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile sözlü sınav sonuçlarına göre 279 sürekli işçi alımı gerçekleştirecek.

Sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları İŞKUR’un internet sitesinde yayımlanacak. Şartları uygun olan adaylar, başvurularını 7-11 Haziran 2021 tarihleri arasında Ankara İŞKUR İl Müdürlüğü Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya ”www.iskur.gov.tr” internet adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

İş alımı olacak personelin 10’u çeşitli uzmanlık alanlarında ustalık belgesine sahip aşçı, 7’si meslek yüksekokullarının turizm ve otelcilik bölümü veya ikram hizmetleri bölümü mezunu garson, 13’ü meslek liselerinin peyzaj bölümü mezunu veya lise mezunu olup ustalık veya kalfalık belgesine sahip bahçıvan, 249’u ise en az ilköğretim mezunu olmak şartı ile temizlik görevlisi olacak.

ANKARA’DA İKAMET EDENLER BAŞVURABİLECEK

İş başvurusu yapacak aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir meslek koluna başvurabilecek ve sadece Ankara’da ikamet edenler başvuruları dikkate alınacak. Başvurularda adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacak.

Başvuru süresi içerisinde ikametini Ankara’ya taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyeceği belirtildi. İkamet değişikliği ile ilgili olarak Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacağı ifade edildi.

KPSS’DEN 60 VE ÜZERİ PUAN ALANLAR BAŞVURABİLECEK

Ön lisans düzeyindeki işçi talebine dair KPSS puan türünden 60 ve üzeri puan almış olanlar başvurabileceği ve İŞKUR tarafınca KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanılarak, açık iş sayısının 4 katı aday liste halinde Yargıtay’a gönderilecek ve bu adaylar için kura çekimi yapılmayacağı bildirildi.

İlköğretim ve ortaöğretim seviyesindeki başvuruların tamamı ise kura çekimi için Yargıtay’a gönderileceği ve Noter kurasına katılacakların isim listesi ”www.yargitay.gov.tr” adresinde ayrıca duyurulacağı ifade edildi.

KURA ÇEKİMİ 18 HAZİRAN

İŞKUR tarafınca belirtilen başvurular arasından istihdam edilecek kadro sayısının 4 katı aday asıl, 4 katı aday da yedek olarak noter huzurunda çekilecek kura sonucunda çıkana göre tespit edilecek.

Kura çekimi ise Yargıtay Başkanlığı Konferans salonunda 18 Haziran Cuma günü saat 09.00’da yapılacağı duyuruldu.

ARANAN ŞARTLARI TAŞIYANLAR SÖZLÜ SINAVA TABİ TUTULACAK

Yapılacak olan kuranın sonucunda tespit edilen adaylar ile ön lisans düzeyindeki işçi talebi ile ilgili olarak İŞKUR tarafınca duyurulan listede yer alan adaylar belgeleri incelendikten sonra aranan şartları taşımaları halinde sözlü sınava tabi tutulacağı bildirildi.

Sözlü sınavın gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Yargıtay’ın internet sitesinde ilan duyurulacağı bildirildi.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir