Şehit Annesinin Feryadı Yürekleri Yaktı! Samsun Ka…

Şehit Annesinin Feryadı Yürekleri Yaktı! Samsun Ka...

Pençe Yıldırım Harekatı’nda şehit olan 25 yaşındaki Piyade Uman Çavuş Samet Şeker, baba ocağı Samsun’un Bafra ilçesinde feryatlar içerisinde toprağa verildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker’in, Irak’ın kuzeyinde mayın/EYP’ye basarak yaralandığını sonrasında hastaneye kaldırıldığını fakat tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı. 

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde el yapımı mayına basarak yaralanan askerin hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Fakat yaralanan asker Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker’in kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı ve şehit olduğunu açıkladı. 

‘TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ İLE ASİL MİLLETİMİZE BAŞSAĞLIĞI VE SABIR DİLERİZ’

Milli Savunma Bakanlığınca yapılan açıklamada, ‘Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz’ ifadeleri yer aldı. 

‘KEDERLİ AİLESİNE VE ASİL MİLLETİMİZE BAŞSAĞLIĞI VE SABIR DİLERİM’

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise sosyal medyadan yayınladığı paylaşımda, ‘Kahraman silah arkadaşımız 6 Haziran 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim’ ifadelerine yer verdi.

ŞEHİDİN NAAŞI BABA EVİNE GETİRİLDİ

Irak’ın kuzeyinde sürmekte olan Pençe Yıldırım Harekatı’nda 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker, el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit oldu.

25 yaşındaki şehit Samet Şeker’in cenazesi uçakla Samsun-Çarşamba Havaalanı’na, oradan da Bafra’nın Şehören’de bulunan baba evine götürüldü. Cenaze aracından alınan şehidin cenazesi, evin önüne getirildi.

1 AY SONRA YAPACAKTIM

Tabutun başında baba Nurettin Şeker, anne Münevver Şeker ve nişanlısı Edanur Dursun gözyaşlarına hakim olamadı onları o halini görenlerin yürekleri yandı.

Anne Münevver Şeker, ”Hoş geldin evine oğul. Ben senin düğününü 1 ay sonra yapacaktım yavrum.” diye ağıtlar yaktı. 

ARKADAŞINA SARILDI

Şehit oğlunun tabutu başında da ”Kurban olurum hakkım sana helal olsun.” diye gözyaşı döken acılı anne ”Benim oğlumun asker arkadaşı gelmiş nerede o, ben onu bir göreyim, ona bir sarılayım.” diye seslendi beraber ağladılar.

Yanına gelen şehidin beraber görev yaptığı arkadaşına sarılan anne Münevver Şeker, ”Yavrum gel oğul gel. Ben yandım senin annen yanmasın oğul. Oğlum nasıldı, seni çok methediyordu oğul.” dedi

SÖZÜMÜ TUTAMADIM ANNEM

Okunan duaların ve alınan helalliğin ardından şehidin cenazesi, cenaze aracına koyuldu.

Burada görevli askerin elinde bulunan fotoğrafa bakan acılı anne, ”Bana öyle garip bakma yavrum. Çok yaktın beni oğul. Sözümü tutamadım annem ‘bana ağlama’ dedin. Kimseyi ağlatma dedin ama sözümü tutamadım.” diye feryat edip ağladı.

Daha sonra 25 yaşındaki şehit Samet Şeker, son yolculuğuna uğurlandı.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir