Sağlık Bakanı Koca Açıkladı! Kafe, Lokanta Ve Rest…

Sağlık Bakanı Koca Açıkladı! Kafe, Lokanta Ve Rest...

Sağlık Bakanı Koca, yarından itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının da aşı programına dahil edileceğini açıkladı.

Türkiye’de başlatılan yoğun aşılama programı son hızıyla devam ediyor. 1 Haziran’da başlatılan hızlandırılmış aşı programına yavaş yavaş tüm meslek grupları dahil ediliyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan da açıklama geldi. Koca, yarından itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları, berberler ve kuaförlerin de programa dahil edildiğini duyurdu. 

1 Haziran’da başlatılan yoğunlaştırılmış aşı programına yeni meslek grupları dahil edilmeye devam ediyor. Bakan Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda yeni grupları duyurdu. Buna göre duyurulan meslek grupları yarından itibaren aşı randevusu alıp aşı olabilecek. 

‘BERBER VE KUAFÖRLER DE AŞILANMAYA BAŞLIYOR’

Koca yeni meslek gruplarını duyurduğu paylaşımında, Aşı programı kapsamında berber ve kuaförler de aşılanmaya başlıyor. Randevularınızı yarından itibaren alabilirsiniz. Bu güce güvenin’ ifadelerine yer verdi.

‘KAFE, LOKANTA VE RESTORAN ÇALIŞANLARI DA PROGRAMA DAHİL EDİLİYOR’

Koca yaptığı paylaşımda, ‘Aşı programımızda meslek gruplarımızın tanımlanmasına devam ediliyor. Yarından itibaren Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor. Bu güce güvenin’ dedi.

‘TÜM AVUKATLAR AŞI PROGRAMINA DAHİL OLUYOR’

Koca, ‘Yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar aşı programına dahil oluyor. Yarından itibaren tüm avukatlarımız aşı olabilirler. Bu güce güvenin’ dedi.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir