Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplant…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplant...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamasında bir de müjde verdi. Koca, ‘Türk aşısı son aşamaya geldi. Aşıda dışa bağımlılığı bitirecek bu önemli gelişmeyi hep birlikte yaşayacağız’ dedi. 

‘ZAMAN KAYBETMEDEN AŞINIZI OLUN’

Sırası gelen vatandaşları aşı olmaya davet beden Koca, ‘Sırası gelen vatandaşlarımızın aşılarını olmalıdır. Bu toplumsal bağışıklık için ilk şart. Lütfen zaman kaybetmeden aşınızı olun. Aşılama ile toplumsal bağışıklığı elde edene kadar kişisel tedbirlerimize tavizsiz uymaya devam edelim’ dedi.

‘TÜRK AŞISI SON AŞAMAYA GELDİ’

Yerli aşıda son aşamaya gelindiğini açıklayan Koca, ‘Aşı olan vatandaşlarımız da toplumsal bağışıklık elde edilene kadar tedbirlere uyalım. Üçüncü şartımız salgın kontrolünün sürdürebilirliğinin sağlanmasıdır. Çok sayıda aşı geliştirme projemiz devam ediyor. Birinde son aşamaya geldik. Önümüzdeki hafta faz 3 insan çalışmalarımız için gönüllülerimizi aşılayacağız. Türk aşısı son aşamaya geldi. Aşıda dışa bağımlılığı bitirecek bu önemli gelişmeyi hep birlikte yaşayacağız. Aşıların belirli süreyle bağışıklık sağladığı, iki doz aşı olan kişilerin üçüncü doz aşı olması gerekliği konusunda bilimsel çalışmalar devam ediyor. Bu konuda bakanlığımız da çalışmaktadır. Elde edilecek bilimsel verileri sizlerle paylaşarak yol haritamızı belirlemiş olacağız’ ifadelerini kullandı. 

‘SALGININ SON BULMASI OLACAĞINI BİLİYOR VE O GÜNÜ İPLE ÇEKİYORUM’

Koca son olarak, ‘Yerli aşılarımızın hangi usullerle kullanılacağını belirleyeceğiz. Umarım Sağlık Bakanı’nı daha az görecek, sesini daha az duyacaksınız. Bundan sonra size vereceğim en önemli haber yerli aşı ve salgının son bulması olacağını biliyor ve o günü iple çekiyorum. Gün gibi aydınlık, sağlıklı ve mutlu günler yakındır. Büyük Türkiye güçlü bir devlettir, bu güce güvenin, hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum’ dedi.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir