Rusya’da Pandemi Hastanesinde Çıkan Yangın Paniğe…

Rusya’da Pandemi Hastanesinde Çıkan Yangın Paniğe...

Rusya’da koronavirüs hastalarının olduğu hastanede, vantilatörün patlaması ardından yangın meydana geldi. Hastanede tedavi görmekte olan 3 kişi, dumandan etkilenerek yaşamını yitirdi.

Rusya’da korkutan bir olay meydana geldi. Ryazan bölgesinde bulunan ve koronavirüs hastalarının tedavi edildiği Semashko Pandemi Hastanesi’nin acil servis bölümünde yangın meydana geldi. 

3 HASTA YANGINDA HAYATINI KAYBETTİ 

Çıkan yangın vantilatörün patlamasının ardından meydana geldi. Yangınla beraber yükselen dumanlar etrafı sardı. O sırada hastanede tedavi altına alınan 3 hasta, duman zehirlenmesine bağlı olarak hayatını kaybetti. Biri hemşire olmak üzere 10 kişinin vücudunda tehlikeli yanıklar oluştu. 

19 İTFAİYE ARACI SEVK EDİLDİ 

Hastaneyi saran alevlerin söndürülmesi için Rusya Acil Durumlar Bakanlığına bağlı 60 personel ve 19 itfaiye aracı olay yerine sevk edildi. Bakanlık tarafından açıklama geldi. Gelen açıklamada hastanede bulunan 10 doktor ve 36 hastanın çıkarıldığı bildirildi. 

ÇİN MALI OLDUĞU BELİRLENDİ 

Patlayan vantilatörün, Çin malı bir Prunus Boaray 5000D tipi vantilatör olduğu açıklandı. Diğer yandan, yangının 15 metrekarede etki gösterdiği ve 44 dakika içinde söndürüldüğü belirtildi.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir