Öğretim Görevlisi Aylin Sözer’i Yakarak Öldüren Ke…

Öğretim Görevlisi Aylin Sözer'i Yakarak Öldüren Ke...

İstanbul Maltepe’de yaşayan öğretim görevlisi Aylin Sözer’i yakarak öldüren Kemal Ayyıldız hakkında, iddianame düzenlendi.

İstanbul’da özel bir üniversitede öğretim görevlisi olan Aylin Sözer, geçtiğimiz aralık ayında erkek arkadaşı tarafından cinayete kurban gitmişti. Eski sevgili Kemal Ayyıldız, öğretim görevlisi Aylin Sözer’i Maltepe ilçesindeki evinde boğazından bıçaklayıp, yakarak feci şekilde katletmişti.

Türkiye’nin ilk sırasında alan ve gündemine oturan olay sonrası gözaltına alınan katil Kemal Ayyıldız tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

UYUŞTURUCUNUN ETKİSİNDEYDİM

Katil Kemal Ayyıldız hakimlikteki sorgusunda, son 3-4 aydır metamfetamin isimli uyuşturucu maddeyi kullandığını ifade ederek, “Zihnim yerinde değildi.” diye ifade vermişti polis ekiplerine…

İDDİANAME HAZIRLANDI

Tutuklu katil Kemal Ayyıldız hakkında istenen ceza ise bugün belli oldu. Katil Kemal Ayyıldız hakkında hazırlanan iddianamede, 5 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve 16 sene 5 aydan 35 sene 6 aya kadar hapis talep edilmişti. Savcılık ise katil Kemal Ayyıldız ‘ın cezasında indirim uygulanmamasını talep etti.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir