Murat Kekilli’den deprem bölgesinde iç ısıtan paylaşım: Bir algı oluşturmaya gerek var mı?


Tüm Türkiye’yi derinden etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeden bir olsun ayrılmayan şarkıcı Murat Kekilli, çadır kentte çocukların top oynadığı anları takipçileriyle paylaştı. Devlet kurumlarının yardımlarını paylaştığı için eleştirilen Kekilli “Bir algı oluşturmaya gerek var mı?” ifadelerini kullandı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde büyük yıkımlara neden oldu. On binlerce konutun yıkıldığı bölgede evleri yıkılan vatandaşlar Kızılay ve AFAD desteğiyle çadır kentlere yerleştirildi. Depremin ilk gününden itibaren aralıksız çalışmalara yardım eden Murat Kekilli, son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na depremzede birkaç çocuğu evlat edinmek için başvuruda bulunduğunu açıklamıştı.

Murat Kekilli

Devlet kurumlarının yardımlarını sosyal medya hesabından sık sık paylaşan Kekilli, kendisine gelen eleştirileri yanıtsız bırakmayarak “Herkes ilk günden beri görevinin başında… AFAD, Kızılay, TSK, Madenciler ve diğerleri… Şimdi gözümün gördüğüne mi inanayım, yoksa söylentilere mi?” şeklinde açıklamalarda da bulunmuştu. Kendisini “algı” oluşturduğuna dair eleştirenlere deprem bölgesinden yaptığı paylaşımla en güzel yanıtı veren Kekilli’nin son paylaşımı dikkat çekti. 

Murat Kekilli deprem bölgesinden kareler

“BİR ALGI OLUŞTURMAYA GEREK VAR MI?”

Çadır kentte AFAD ekipleri ve Kızılay görevlilerinin çocuklarla top oynadığı anları Twitter hesabından yayımlayan Kekilli, çocuklarının mutluluğunu anbean “Bir algı oluşturmaya gerek var mı?” sözleriyle takipçileriyle paylaştı. Top oynamak için çocuklardan izin isteyen Kekilli, “Çocuklarla oyununuzu paylaşırsanız buna çocuklar ne diyecek “Allah” diyecek elbette. Birazdan biz de çocuklarla top oynayacağız” ifadelerini kullandı.

Çadır kentteki görüntüleri takipçileriyle paylaşan Kekilli’ye “Sanat halkın içinde halk gibi olmayı gerektirir. Ne mutlu gönül sanatçılarına”, “Keşke herkes sizin gibi samimi olsa” ve “Güzel adamsın yüreğine sağlık” gibi yorumlar geldi.

Murat Kekilli deprem bölgesinde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir