Meteoroloji bölge verip, ayrıntılarıyla uyardı! Kuvvetli yağmur geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşların önlem almaları amacıyla uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Müdürlük, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde yaşayan vatandaşlara yaptığı uyarıda, yarın etkili olacak kuvvetli yağışlara karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, yarın ülkenin kuzey kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu olacak. Bu akşam Orta ve Doğu Karadeniz’in iç, Doğu Anadolu’nun kuzey kesimleri, yarın ise Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanaklı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARI DEĞİŞECEK

Yağışların bu gece ve yarın sabah Ordu ve Giresun çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı öngörülüyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor. Rüzgarın yarın genellikle kuzey, kuzeydoğudan hafif ve orta kuvvette, Kuzey Ege’de yer yer kuvvetli, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güneyinde zamanla güneybatıdan orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji bölge verip, ayrıntılarıyla uyardı! Kuvvetli yağmur geliyorRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.