Merih Demiral: Ulusal formayla oynamak ayrıcalık

UEFA Uluslar C Ligi’ndeki 3’üncü maçında yarın deplasmanda Lüksemburg’un konuğu olacak A Ulusal Futbol Kadrosu’nda Merih Demiral, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Grupta oynadıkları birinci iki maçı gol yemeden kazandıklarının altını çizen Merih Demiral, “Öncelikli gayemiz gol yememek ve maçları kazanmak. Bunun için elimizden geldiğince her maça başka konsantre olmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz 2 maçta bol skor ürettik ve gol yemedik. Bu çok hoş, yarın ki maçta da bu türlü olacağını umuyorum. Bu maçlar bizim için çok kıymetli. Dönem sonu olmasına karşın arkadaşlarımız çok istekli, dilekli. Ulusal formayla oynamak çok ayrıcalık ve bunun farkındayız. Elimizden geldiğince performans göstermeye çalışıyoruz. Ben önümüzdeki iki maçta da en güzel formda sonuç alacağımızı ve gol yemeyeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“POZİSYON GELDİĞİNDE KIYMETLENDİRMEK İSTİYORUM”

Takımına gol katkısı da yapmak istediğinin altını çizen Demiral, “Biz Atalanta’da da bu türlü oynuyoruz. Bu maçlarda skor üretmemiz gerektiği için duran toplar ve oyun içinde bu türlü oynayabiliyoruz. Şahsi olarak gol de atmak istiyorum, konum geldiğinde pahalandırmak istiyorum” biçiminde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.