Manisa Yenilenmeye Gidiyor! Turgutlu’da Ova Yollar…

Manisa Yenilenmeye Gidiyor! Turgutlu’da Ova Yollar...

Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki bütün ova yollarının asfaltlanma çalışması için deneme etabına başlandı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Sabancı Karakolu istikametinde meydana gelen asfalt döküm deneme etabında yapılan çalışmaları yakından izlemek için yerinde incelemeye gitti. Başkan Çetin Akın yaptığı incelemeler sonrasında birçok yeni müjdeyi de vatandaşlar ile paylaştı. Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen asfalt döküm çalışmalarının deneme etabında sona gelindi. Sabancı Karakolu Mevkiinde gerçekleştirilen deneme çalışmalarının sonrasında programın devamında ova yolları üzerinde asfaltlama çalışmalarına başlanacağı bildirildi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Evren Erbaş Ser, Mithat Erden, Turgutlu Belediyesi meclis üyeleri ve daire müdürleri ile birlikte yapılan çalışmaları incelemelerde bulundu. Başkan Çetin Akın ayrıca Okur Makina A.Ş. İşletme Sahipleri Ömer Okur, Salih Okur ve Pazarlama Müdürü Ümit Özmen tarafından meydana gelen asfalt tamir makinesi sunum ve uygulamalı tanıtım etkinliğine de katılım sağladı. 

YENİ YAPILAN MAKİNE EKİPMANLARIN İÇİNE DAHİL OLACAK

Sabancı Karakolu Mevkiindeki gerçekleşen çalışmaları esnasında mühim açıklamalarda bulunan Başkan Çetin Akın, yeni yapılan makine konusuna da değinerek ‘Deneme etabımız dahilinde ova yollarımızdaki asfalt çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Süreç biraz uzadı çünkü hava koşulları uygun değildi. Bugün, ova yollarındaki ilk asfalt döküm işlemine başlamış bulunuyoruz. Bu yıl 60 kilometrelik planladığımız bir yol vardı, İnşallah bu yıl içerisinde hedefimize ulaşacağız. Önümüzdeki yıllardan itibaren de asfaltlanmamış ova yolu bırakmayacağız, bu sözümüzde duracağız. Biliyorsunuz Çetin Akın bir söz verdiyse yapıyor. Bununla birlikte Okur Makina A.Ş. tarafından yollarımızda köstebek dediğimiz deliklerin kapatılmasıyla ilgili çok güzel bir makine üretimi yapılmış. Bu makinenin lansmanını ise Turgutlu’da yaptılar. Ben Okur Makina A.Ş.’ye de teşekkür ediyorum. İnşallah bu makineyi de ekipmanlarımız içerisine dahil edeceğiz. Bu konuyla ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor. Bundan sonra yollarda bir sıkıntı yaşamadan vatandaşlarımızın ulaşım hakkını kullanmasını sağlamaya çalışacağız’ şeklinde konuştu.

BAŞKAN AKIN’AN HAYAVAN PAZARI MÜJDESİ

Başkan Akın diğer yandan Turgutlu Belediyesi Şantiyesi ve Hayvan Pazarı ile ilgili müjdeleri de vererek ‘Turgutlu’muza yeni bir şantiye alanı kazandırdık. Manisa Büyükşehir Belediyesinde şu anda askıda. Bir aksilik yaşanmazsa Turgutlu Belediyesinin kendisine ait 37 bin metrekarelik şantiye alanı oldu. Mevcut şantiyemizi o bölgeye taşıyacağız. İşçilerimizin iş güvenliğine çok dikkat edeceğimiz, sağlıklı bir şantiye kuracağız. Yeni şantiyemiz içerisinde hem sathi kaplama asfalt şantiyemiz hem de asfalt şantiyemiz olacak. Onun tamiri ile ilgili de görüşmelerimizi yaptık. Yeni şantiyemizde ayrıca çok güzel, daha büyük ve daha kaliteli bir seramız olacak. Böylece bütün birimlerimizi o alanın içerisinde toplama fırsatı yakalamış olacağız. Başka bir müjde daha paylaşayım. Aynı bölgede imar uygulaması yapmış olduğumuz alanda Manisa Büyükşehir Belediyesine de 31 bin metrekarelik bir hizmet alanı kazandırmıştık. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde kendileri bize o yerin tahsisini yapacak. Turgutlu Belediyesinin Hayvan Pazarı ile ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesinden tahsis etmiş olduğu bir yeri olacak. Çalışmalarımızın Turgutlu’muza hayırlı olmasını diliyorum. Turgutlu’muz için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir