Johnny Depp ve Amber Heard cephesinde yeni gelişme: Milyon dolarlık ödemeyi yapamıyor

Posted by

Amber Heard ve Johnny Depp’in skandal davası sonuçlanmış üzere görünse de taraflar şimdi kararın gereklerini yerine getiremedi. Heard’ün mahkemenin 10 milyon dolar olarak belirlediği sayısı ödemesinin imkansız olduğu konuşulurken temyize gideceği de açıklandı.

Boşandıktan sonra orijinal bir dava ile dünya gündemine oturan Amber Heard ve Johnny Depp cephesinde sular durulmuyor. Son olarak Heard’ün 2018’de yazdığı ve Depp’i tacizle suçladığı skandal makaleden sonra Johnny Depp mahkemeye başvurmuş ve bir iftira davası görülmüştü.

Haftalar süren ve tüm dünyanın canlı bir halde izleyebildiği dava, Amber Heard ve Johnny Depp hayranlarını karşı karşıya getirmiş, toplumsal medyada çeşitli kampanyaların odağında olmuştu. Sonunda dava Depp’in lehine sonuçlanmış ve Heard’ün ödemesi gereken ceza belirlenmişti.

Jüri, Heard’ün hareketlerinin berbat niyet taşıdığını belirterek Heard’ün Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödemesine de karar verdi. Lakin heyet ayrıyeten Heard’ün suçlamalarından birinde haklılık hissesi olduğuna karar vererek Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine hükmetmişti.

JOHNNY DEPP HAYATINA DEVAM EDİYOR LAKİN O…

Depp aslında yalnızca yasal olarak haklarını kazanmakla kalmadı birebir vakitte 2018’den beri hakkında çıkan berbat haberlerin önünü kesti ve adeta prestijini tekrar kazandı. Depp, davanın kararının açıklandığı gün dahi mahkemede yer almazken, hayatına müzikle devam etmeye çoktan başladı ve hatta ünlü müzisyen Jeff Beck ile sahnelerde uzunluk gösterir oldu.

Ancak işler Amber Heard tarafında pek de kolay ilerlemiyor. Birbirinden şoke eden savlarla eski eşini suçlayan Heard, davayı kaybettiği üzere toplumsal medyada da sert tenkitlerle karşılandı. Heard, davadan sonra da konuşmaya devam etti ve NBC’nin bir programında verdiği röportajla da dikkat çekti. Johnny Depp’i hâlâ sevdiğini, yargıcın kimi kanıtları kabul etmediğini sav eden Heard artık de resmen temyize gideceğini açıkladı.

TEMYİZE GİDİYOR

Heard’ün daha evvel de avukatı tarafından yapılan açıklamada temyize gideceği sinyali verilmiş ve hatta ünlü oyuncunun belirlenen sayısı ödeyemeyeceği ileri sürülmüştü. Heard’ün bir indirim mağazasından alışveriş yaparkenki manzaraları de bu savlardan sonra ayrıyeten dikkat çekmişti.

Chicago merkezli STG Boşanma Hukuku firmasının yönetici ortağı ve Amazon’un en çok satan kitabı “Sadece Bunu Yapmak İstiyorum”un müellifi olan Avukat Raiford Dalton Palmer HollywoodLife’a verdiği demeçte verilen kararı ve sonrasında Heard’ün atabileceği atılımları açıkladı. Palmer şunları söyledi: “Ödemeyi yavaşlatmak için iflası kullanmayı deneyebilir, lakin bu her kedere deva değil.”

“DEPP İLE MUTABAKATINI ÖNERİRİM”

Avukat Palmer’a temyiz ile ilgili görüşleri sorulduğunda ise şu açıklamaları yaptı: “Temyiz, mahkemenin kanunu uygulamada yanlışlar yaptığını sav etmek için kullanılır. Örneğin, davaya muhakkak kanıtların girmesine müsaade verilmedi yahut uygunsuz bir heyet talimatı verildi. Mahkemenin kanunu uygulamada bir kusur yaptığını ve bu yanılgıların zararsız olmadığını göstermelisiniz. Yargılama mahkemelerine, heyetler üzere karar vermede büyük hürmet gösterilir. Temyiz, kararın yürütülmesini durdurabilir. Bu durumda, karar ölçüsünü garanti altına almak için bir teminat yatırması gerekecektir.”

Hem yasal hem de kamu önündeki prestiji açısından çıkmazda görülen Amber Heard için Palmer’ın tavsiyesi ise Depp tarafı ile muahedesi: “Johnny’nin ondan para almaması karşılığında temyizden vazgeçerse, bunları tartışmaya devam edebilir mi? Ona bu olayı artık irdelemeyi bırakmasını ve Depp’le bir muahede yapmasını tavsiye ederim. Raporlara nazaran, bunu bitirmekle ilgileniyor üzere görünüyor. Üstelik temyizde muvaffakiyet talihi hayli güç.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.