İstanbul merkezli 3 vilayette PKK operasyonu

Posted by

İstanbul merkezli 3 vilayette bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlarda, örgüte eleman kazandırdığı ileri sürülen çok sayıda şüphelinin yakalandığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Gayret Şube Müdürlüğü (TEM) grupları, bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yeni bir çalışma daha gerçekleştirdi.

Yürütülen soruşturma çerçevesinde örgütün İstanbul’daki gençlik yapılanması DGH içerisinde faaliyet gösteren ve burada bulunan kelamda bedel aileleriyle görüşerek terör örgütüne yardımcı gençleri bir ortaya getiren birtakım şüpheliler belirlendi.

Örgüte eleman kazandırma çalışmaları yürüttüğü tespit edilen ve kazandırdıkları bu şahısları PKK/KCK’nın kırsal takımına iştirak sağlamaya çalıştıkları belirlenen 10 şüphelinin yakalanması için bu sabah İstanbul’da 8 ilçedeki 10 adreste ve Van ile Muğla’da 2 farklı adreste eş vakitli operasyon başlatıldı.

Örgüte yönelik toplam 12 adreste gerçekleştirilen büyük çaplı operasyonda, aranan şüphelilerin büyük bir kısmının yakalandığı bildirildi. Yakalanan zanlılar sorgulanmak üzere İstanbul Terörle Çaba Şube Müdürlüğüne getirildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.