Hava soğuyor kar yeniden dönebilir

HABER MERKEZİ – Bugün Balkanlar üzerinden gelen soğuk havayla Türkiye’nin kuzeybatısından başlayarak hava sıcaklıklarının 10-15 derece azalacağı tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu bölgelerde kar yağması da bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre Türkiye genelinde hava sıcaklıkları bugünden itibaren azalacak. Balkanlar üzerinden gelen soğuk havayla kuzeybatı kesimlerden başlayarak hava sıcaklıklarının 10-15 derece düşecek. Yağışların da Trakya’dan başlaması öngörülüyor. İstanbul, Kocaeli, Sakarya ile Yalova çevrelerinde de bugün aralıklı yağmur ve sağanak yağış bekleniyor.

Türkiye’nin büyük bölümünde görülmesi beklenen yağışların zamanla kuzey, iç ve doğu bölgelerde yüksek kesimler başta olmak üzere yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Karadeniz’in iç kesimlerinde yüksek bölgeler, iç Ege, Marmara’nın güney ve doğusu, İç Anadolu ile Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun yüksek bölgelerinde salı günü ilk saatlerden itibaren zirai don tehlikesi bulunuyor. Doğuda 17 Nisan Pazar gününe sürmesi beklenen zirai don tehlikesine karşı tarımsal faaliyetlerle uğraşanların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.