Haftalık corona tablosu açıklandı! Olay sayısı ve ölümlerde büyük artış

Posted by

Sağlık Bakanlığı haftalık corona bilgilerini açıkladı. Buna nazaran, 4-10 Temmuz haftasında olay sayısı iki kat arttı. Bir hafta içinde 117 bin 95 olay tespit edilirken, 31 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanlığının haftalık Covid-19 bilgilerini açıkladı. Buna nazaran, 4-13 Temmuz haftası 117 bin 95 kişi coronaya yakalandı. Geçen haftaya nazaran, olay sayısı yaklaşık 60 bin arttı.

Bir hafta içerisinde corona nedeniyle 31 kişi hayatını yitirdi. Güzelleşenlerin sayısı ise 61 bin 47 olarak açıklandı.

Türkiye’de şimdiye kadar görülen hadise sayısı 15 milyon 297 bin 539 olarak açıklandı. Virüs nedeniyle hayatını kaybeden toplam kişi sayısı da 99 bin 88 oldu.

Geçen hafta (27 Haziran – 3 Temmuz) 57 bin 113 kişinin coronaya yakalandığı açıklanmış, 25 kişinin hayatını kaybettiği duyurulmuştu.

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.