Görenler Hayrete Düştü! İstanbul Esenyurt’ta Rögar…

Görenler Hayrete Düştü! İstanbul Esenyurt'ta Rögar...

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde fabrikalardan kanalizasyonlara atılan kimyasal atıklar rögarlardan fışkırdı. Sokak maviye boyandı. Yoldan geçen vatandaşlar kimyasal atık sebebiyle tedirginlik yaşadıklarını ifade etti.

İstanbul Esenyurt’ta fabrikaların kanalizasyona attığı atıklar tekrar rögarlardan fışkırdı. Esenyurt 19 Mayıs Bulvarı kimyasal atık sebebiyle maviye boyandı.

Bir süre akan su, caddeyi komple maviye boyadı. İlçe halkı durum karşısında oldukça tedirginlik yaşadıklarını ve rahatsız olduklarını belirtti.

Esenyurt’ta taksicilik yapan Ercan Yılmaz, ” Çocukları resmen dışarı çıkarmaya korkuyoruz. Resmen su değil zehir akıyor. Deniz mavisi fabrika atıkları ve suları geliyor. Bunlar da içme sularına katılıyor. İster istemez her gün kazı, ekleme yapılıyor, bunlar da sulara katılıyor” diye konuştu. 

Aynı mahalle sakinlerinden Mesut Tulgay da şu ifadeleri kullandı:

“Daha önceden oluyordu, sonrasında buraya tadilat yapıldı. Daha biteli 3-4 gün oldu, yapıldığı halde aynı şekilde mavi su akmaya başladı. Bu sefer daha şiddetli bir şekilde yapılan rögardan dışarıya çıkmaya başladı. Görmüş olabilirsiniz, su yoğun bir şekilde tüm yolu kapladı. Hastaneye aşırı derece yakın, insan sirkülasyonunun ve sitenin olduğu bir noktadayız.” ifadelerini kullandı.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir