Gaziosmanpaşa’da kıskançlık krizine giren koca dehşet saçtı: 2 meyyit, 3 yaralı

Posted by

Olay, geçtiğimiz pazar günü Gaziosmanpaşa, Bağlarbaşı Mahallesi, Akıncılar Sokak’ta yaşındı. Teze nazaran, eşi Zeynep Turgut (25) ve kayın validesi Nedime Dinçer’le (56) birebir meskende yaşayan Turgay Turgut (31), eşinin telefonla attığı birtakım bildirilerden dolayı kıskançlık krizine girdi. O sırada bayram ziyareti için meskene gelen baldızı ve bacanağı, eşiyle tartışma yaşayan Turgay Turgut’u sakinleştirmek için ortaya girdi. Öfkeli koca sakinleşmeyince kayınvalidesi polisi arayarak damadını ihbar etti.

Bir türlü sakinleşmeyen koca, balkona çıkarak elindeki silahla sağa sola ateş etmeye başladı. Cinnet getiren öfkeli koca, eşini ve kayınvalidesini 4 yaşındaki kızının önünde öldürdü. Baldızı ve bacanağını da yaralayan Turgut, olay yerine gelen polis gruplarına teslim olmadı ve özel harekat takımlarıyla çatışmaya girdi. Polis takımlarına uzun mühlet direnen Turgut, özel harekat polislerinin konuta girmesiyle gözaltına alınırken yaşanan çatışmada bir özel harekat polisi de yaralandı.

Şüphelinin gözaltına alınmasının akabinde sıhhat grubu de içeriye girdi. Zeynep Turgut ve annesi Nedime Dinçer’in hayatını kaybettiği belirlendi. Yaralı olan Ayşe Kıyak ve Umut Kıyak ise hastaneye götürüldü.

Olay sırasında sokakta bulunan Zafer Oyman, “Olay gecesi saat 02.00 sularında ben durağımıza geldim. Özel harekat polisleri de 02.00 sularında burdaydı. Özel harekat polisleri şahsı iki kere ikaz ettiler. Teslim ol diye, şahıs da memur arkadaşlara ateş ederek karşılık verdi. Silahla ateş etti. Özel Hareket polisleri de şahsı etkisiz hale getirdi. Bugün duyduğumuza nazaran ise iki kişiyi katletmiş 2 kişiyide yaralamış. 1 tane de polisi yaralamış. Olayda görebildiğimiz oydu. Olay yeri güvenlik çemberi altındaydı bizi de bölgeye sokmadılar” diye konuştu.

Öte yandan grupların konutta yaptığı aramalarda 2 tabanca bulundu. Gözaltına alınan Turgay Turgut ise sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

KAYNAK: İHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.