Emine Erdoğan, ‘Atık Alanında Akıllı Şehirler Küre…

Emine Erdoğan, 'Atık Alanında Akıllı Şehirler Küre...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, ödül töreni sonrasında ‘sıfır atık’ projesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Yerleşimleri Programı (Habitat) tarafından 2 Haziran’da kendisine verilen ‘Atık Alanında Akıllı Şehirler Küresel Şampiyonu’ ödül töreninden sonra açıklamalarda bulundu. 

Emine Erdoğan, ödül töreni sonrasında ‘sıfır atık’ projesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Vatandaşların bu projeye oldukça ilgi gösterdiğini ve bu yüzden çok başarılı bir şekilde ilerlediğini belirtti.

‘HIZLI BİR ŞEKİLDE PROJELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ’

Emine Erdoğan yaptığı açıklamada projeye devam edeceklerini açıklayarak, ‘Halkımız gerçekten çok iyi sahiplendi. Eğer sahiplenmeselerdi, hepsi boşa giderdi. Ne bakanlık ne bizim öncülüğümüz işe yaramayabilirdi ama içselleştirdiler. İlk başta biraz tenkit olsa bile anladılar bunun çok faydalı bir girişim olduğunu. Tabi biraz korona etkiledi. İnşallah korona geçtikten sonra daha hızlı bir şekilde projelerimize devam edeceğiz’ ifadelerini kullandı. 

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir