Düzce’ye 6 Milyonluk Tıbbi Atık Yatırımı Yapıldı

Düzce’ye 6 Milyonluk Tıbbi Atık Yatırımı Yapıldı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tıbbi atık ve sterilizasyon tesisini inceleme altına aldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Şubat ayında yapımı gerçekleşen ve 2,5 ayda sona erenTıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisini inceledi. Başkan Özlü, saatte bin kilogram atık işlenecek olan 6 Milyon TL’lik yatırımın Düzce ve bölgeye hayırlı olmasını diledi. 

PROJE GERÇEKLEŞECEK 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Temiz Şehir Düzce’ sloganıyla başlattığı çalışmalar doğrultusunda kentin havasından suyuna, alt yapısından üstyapısına kadar bir çok vizyon projeyi gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Başkan Özlü’nün verdiği talimatlar üzerine önceki Şubat ayı içerisinde yapımına başlanan ve Tıbbi Atıklar Yönetmeliği kapsamında hastane ve sağlık kuruluşları başta olmak üzere tıbbi malzeme kullanımı gerçekleşen tüm kurum ve kuruluşlardan toplanan tıbbi atıkların steril hale getirileceği tesis saatte bin kilogram atık işleme kapasitesiyle önceki ay faaliyetlerine başlamıştı. 

AÇIK İHALE İLE 20 YILLIK İŞLETME HAKKI VERİLDİ 

Çamköy istikametinde yer alan bölgede tesise ziyaret gerçekleştiren Başkan Dr. Faruk Özlü, ‘Düzce’de yıllardır süregelen çöp sorununu Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisini kurarak ortadan kaldırmıştık. Bu yılın Şubat ayında başladığımız Tabbi Atık Sterilizasyon Tesisini tamamlayarak faaliyete geçirdik. Bu tesisi Düzce’deki tıbbi atıkların işlenmesi tesisidir. Tesis kurulmadan önce tıbbi atıklarımız Sakarya’ya gönderiliyordu. Bu tesis ile birlikte artık Düzce’nin başka bir ile tıbbi atık göndermesine gerek kalmadı. Tesisin toplam maliyeti yaklaşık 6 milyon TL’dir. 20 yıllık bir işletme hakkı verdik. Açık bir ihaleydi, bu ihale sonucunda en iyi teklifi veren firma yüzde 22’lik kar payını Düzce Belediyesi’ne verecek. Düzce’mize hayırlı olsun’ ifadelerini kullandı.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir