Dr. Öz sonuçlar açıklanmadan zaferini ilan etti

ABD’de Pennsylvania eyaletinin senatörlüğü için yarışan Dr. Mehmet Öz, geçtiğimiz hafta yapılan ön seçimleri 0,5 farkla kazanınca oylar tekrar sayılmaya başlandı. Oyların sayılma süreci daha bitmeden Öz, ‘olası’ zafer ilan etti.

ABD’de Kasım ayında yapılacak senato seçimleri öncesinde geçtiğimiz hafta ön seçimler gerçekleştirildi. Pennsylvania eyaleti ismine senatör olmak için geçen yılın sonunda siyasete atılan medyatik tabip Mehmet Öz dün seçim yarışında beklemediği bir sonuç elde etti. Son haftalarda ABD Lideri Donald Trump’ın da şahsen dayanağını açıkladığı Dr. Öz, dişli rakibi David McCormick ile baş başa sandıktan çıktı.

Bunun üzerine eyalette oylar yine sayıldı. Trump’ın dayanağını alan Öz, dün YouTube hesabından bir görüntü yayınlayarak ‘olası’ zaferini ilan etti. Kendisini Senato koltuğu için Cumhuriyetçilerin adayı olarak nitelendiren Dr. Öz, hesabından 1 dakika 16 saniyelik bir görüntü yayınladı.

Görüntünün sayım devam ederken yayınlanması ise ABD’de gündem oldu.

ZAFER BİLDİRİSİ YAYINLADI

Pennsylvania Dışişleri Bakanlığı’nın resmi olmayan sonuçlarına nazaran, Öz, yine sayıma giden eski hedge fon CEO’su David McCormick’in binin altında oyla öndeydi Bu, toplam oylayın 1,3 milyondan fazla olduğu bir eyalette  yüzde 0,1’inin altında bir marja işaret ediyor.

Dr. Öz, yayınladığı görüntüde, Oz, kampanya reklam stili bir görüntüde, “ABD için muhtemel Cumhuriyetçi adayı kazandığım için minnettarım” dedi. Öz görüntünün devamında, ‘Zor bi kampanyaydı ve her yeri gezdim. Niyetlerinizi, tasalarınızı benimle paylaşırken hayli dürüsttünüz. Emin olun sesiniz duyulacak.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.