Dolarda kaos planı! Selcoin’den altın ve dolar için ‘Satış tuzağı’ uyarısı… Büyük dalga yolda

Dolar ve gram altında son yılların en büyük yükselişleri yaşanırken, dolar kritik 16 düzeyini aşarak 17 liraya yükseldi. Gram altın ise 1 ay içerisinde 900 lira düzeyinde 1000 liraya ulaştı. Yatırımcılar için toplumsal medya hesabından değerlendirmeler yapan Selcoin, “Geçmiş olsun diyerek” yeni süreci anlattı. Doların yükselişine paralel olarak yeni enflasyon dalgasının geleceğini belirten Selcoin, bu süreçte elinde altın ve dolar olanları uyardı.

“SAKIN TUZAĞA DÜŞMEYİN”

“Dolar ve altında yeni tarihi doruklar yaşandı. Enflasyon konusunda yeni bedeller ödeyeceğimiz bir süreç içerisine girdik. Geçmiş olsun. Dolar/TL ve gram altında yükselişler başladı. İnsanın içi parçalanıyor. Bunu kar olarak bile kıymetlendirmek isteniyor insan. Bu pik yükselişlerin enflasyona getiri olacak. Üstün Bono gelecek fiyatlar düşecek baskıyla vatandaşın dolarını ve altını satacağı periyot. Sakın tuzağa düşmeyin. Doların pik hareketleri var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faizleri düşürme açıklamalarına dikkat etmek gerek. İnsanların altınlarını satarken, yeni dorukları gördük. Bu trend bizi enflasyonda yeni dev dalgalar gelecek. Bence faiz artıracağız, düşürmeyeceğiz. 1 yıldır enflasyonda ortada yokken enflasyonların geleceğini tekraren anlattım. Dolar ve altında beklediğim alanlara hakikat hareket etmeye devam ediyor Gram altıncılar yükselişlerin tadını çıkarma devrine girdi. Yeni almak isteyenler için riskli bir durum.”

“DOLAR 20 TL’Yİ GÖRECEK”

“Risk primlerimiz çok yükseldi. İflas riskidir bu. Brezilya ile tıpkı skaladaydık. Bir ayrışma oldu. Doların pik yaptığı prestijiyle ayrıldık bu listeden. Türkiye riskli bir pozisyonda. Brezilya parasının bedel kazanması için faiz artırdı ancak biz faiz düşürdük. Dolar TL 17 düzeyine ulaştı. Muhteşem Bono gelse bile 15’ten aşağı bir gevşeme olmayacak. 16,44’ten aşağı kapanış yaşanırsa bir düşüşten bahsedebiliriz. 16,44 çok kıymetli. Doların takviye düzeyi 16,44. Dolar/TL’de kaos içerisindeyiz. Önümüzdeki periyotta kelamlı yönlendirmeler ile pik alanına gitmesini bekliyorum. 20 TL’yi her halükar görecektir .Yeni enflasyon dalgası bizi bekliyor. 3 hanelere gidiyoruz.”

GRAM ALTINDA 1400 LİRA GÖRÜNDÜ

“Gram altın 1000 TL’yi gördü. 900 liradan alanlar ziyanlarını kurtardı. Gram altın 974 TL düzeyi dayanak düzeyi. Bu gelmedikçe yükseliş trendi devam edecek. Gram altında 1400 düzeyleri gelecek. 985 bandı görülürse kıymetlendirilebilir. “

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.