Dinamo Kievli Oleksandr Karavaev: ‘İstanbul’daki maç güç geçecektir’

Dinamo Kiev forması giyen Oleksandr Karavaev, Şampiyonlar Ligi ön eleme çeşidindeki Fenerbahçe kurasını kıymetlendirdi.

2016-2017 döneminde Fenerbahçe forması giyen 30 yaşındaki futbolcu, maçların sıkıntı geçeceğini belirterek, “Fenerbahçe, Türkiye’nin en uygun kulüplerinden biri. Geçen dönemi ikinci sırada tamamladı ve grup şu an yükselişte. Ekiplerin cins talihini kıymetlendirilebilir lakin eleme maçlarında her şey olabilir” dedi.

Ajax’ın Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale çıktığı 2018-2019 döneminden örnek veren Karavaev, “Ajax, o döneme eleme çeşitlerinde başladı, birçok kadro onları zayıf olarak görüyordu zira çok fazla genç oyuncuları vardı. Lakin Ajax, daha sonra sonuçları aldı ve Avrupa’da kendisini kanıtladı” değerlendirmesini yaptı.

FENERBAHÇE’YE ÖVGÜ

Fenerbahçe periyodu için de konuşan deneyimli futbolcu, “Fenerbahçe’de oynadığım periyotta fazla forma talihi bulamadım fakat hazırlık maçında alana çıktığımda alkışlandım. Türkiye’de yarım dönem kaldım, taraftarlar çok tutkulu. İstanbul’daki maç sıkıntı geçecektir” kelamlarını kullandı.

Karavaev, son olarak, Fenerbahçe eşleşmesi için, “Fenerbahçe, kurada çekebileceğimiz en güçlü ekiplerden biriydi” diye konuştu.

Fenerbahçe’de yarım dönem forma giyen Ukraynalı oyuncu, 6 maçta 1 gol kaydetti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.