CHP’li Adalar Belediyesi’ndeki yolsuzlukları haberleştiren gazeteciye taarruz: Başına inşaat küreğiyle vurdular

Adalar Belediyesi’ndeki yolsuzluklarla ilgili pek çok haber yapan gazeteci Serkan Güngör bir haber çalışması yapmak gayesiyle gittiği inşaat şantiyesinde bir küme çalışan tarafından darbedildi.

İhbar üzerine bölgeye polis ve sıhhat grupları sevk edildi.

Saldırıda yaralanan Güngör, yapılan birinci müdahalenin akabinde Kartal Dr. Lütfi Kırdar Kent Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayla ilgili çalışma yapan polis, şüphelilerden F.A’yı gözaltına aldı. Şüphelinin emniyetteki süreçlerinin sürdüğü belirtildi.

“İlk olarak başıma inşaat küreğiyle vuruldu”

Gazeteci Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hem yerelde hem ulusalda haber yazdığını ve köşe müellifliği yaptığını söyledi.

Şikayet edilen bir inşaata haber için gittiğini belirten Güngör, “Burada kaçak kat çıkılıyordu. Müstakil bir yer 2 katlıya çevriliyordu. Eski halinin fotoğrafları mevcuttu. Yeni halinin ne halde olduğunun görülmesi için fotoğraf çekmem gerekiyordu. Gazeteci olduğumu söyleyerek yalnızca bir fotoğraf almak için oraya gittiğimde orada çalışan inşaattakiler bir anda etrafıma toplanarak saldırmaya başladılar. Birinci olarak başıma inşaat küreğiyle vuruldu. Sonra duvarlara sıva yapılan mala ile başıma şiddetli darbeler, tekmeler ve yumruklarla birlikte vurdular. Orada bir baygınlık geçirdim.” dedi.

Güngör, kalabalık bir küme olduğu için polislerin kendisine kâfi biçimde müdahale edemediğini ve darbelerin tesiriyle şuur kaybı yaşadığını söz etti.

“Tehdit edenlerle olayı yapan şahıslar birebir gruptan”

Yerdeyken de kendisine saldırmaya devam edildiğini anlatan Güngör, şöyle konuştu:

“Daha evvelce ben Adalar ile ilgili yaptığım haberlerden ötürü aslında tehditler alıyordum. Bunu lokal basında da yetkili olan gazetecilere söylüyordum. Tehdit edenlerle olayı yapan bireyler tıpkı kümeden. Sonrasında da torpilli olan, o yerin yaptıranların da ardında daha öteki bir art planı olduğunu öğrendik. Bunlarla ilgili daha evvelce de haber yapıyoruz diye zati bize karşı bir kin durumu kelam konusuydu. Haber yapılmasını istemiyorlardı. Bu da beklenen bir şeydi. Öldürme kastıyla zati önemli saldırdılar. Baygın haldeyken bile inşaat kürekleriyle başıma vurmaya devam ettiler. Tek yapmak istediğim yalnızca gazete için bir fotoğraf çekmekti, öteki bir şey değildi.”

Öte yandan hayati tehlikesi bulunmayan Güngör’ün hastanede tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.