Boşanmak İsteyen Eşine Ailece İşkence Etmişlerdi!…

Boşanmak İsteyen Eşine Ailece İşkence Etmişlerdi!...

İstanbul Sultanbeyli’de boşanmak isteyen 2 evladının annesi Ceylan Yıldırım’ı kaçırıp ailece işkence yapan Ersin Yıldırım ile ağabeyi Burhan Yıldırım’a 16 sene dört ay hapis cezası verildi.

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinin Battalgazi Mahallesi’nde ‘Polis İmdat’ hattını 11 Mayıs 2020 günü saat 01.00 sularında arayan bir kadın, sokakta yürüdüğü esnada kızının elektroşok cihazı ile bayıltılarak siyah bir minibüsle kaçırıldığını bildirdi.

Harekete geçen İstanbul emniyeti, minibüsün plakasından hareket ederek yol kameralarını izlemeye başladı. Yapılan araştırma sonucunda minibüste GPS cihazı da olduğu belirlendi. GPS verilerine göre minibüs, kadını alıp ilk önce Beykoz’daki ormana gitmiş, ardından da Kavacık’ta bulunan bir sokağa park etmişti. Emniyet güçleri sokağı abluka altına alarak minibüsün önünde durdu ve eve baskın gerçekleştirdi.

Ekipler eve girdiğinde elleri ile ayakları plastik kelepçelerle bağlanmış, yapılan işkence sebebiyle kanlar içinde bir kadınla karşılaştı. Kadının başında da 2 adam bekliyordu. Yapılan kimlik belirlemede kadının 25 yaşındaki Ceylan Yıldırım, ona işkence yapanların da 34  yaşındaki eşi Ersin Yıldırım ve 65 yaşındaki amcası Sait Yıldırım olduğu tespit edildi. 

Emniyet güçleri, Ceylan Yıldırım kaçırılırken minibüste olan Ersin Yıldırım’ın kardeşleri  Ali ,Burhan ile Dilek Yıldırım’ı da o gece Pendik’te yakaladı. Karakoldaki işlemlerinin akabinde adliyeye gönderilen Ersin ile Burhan Yıldırım tutuklandı.

”BİR SANDALYEYE OTURTARAK ELİMİ KOLUMU BAĞLADILAR…”

Ceylan Yıldırım, emniyet güçlerine “Beykoz’da, ormanlık alanda beni bir sandalyeye oturtarak elimi kolumu bağladılar. Eşim ve ağabeyi beni döverek işkence etti” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

İNDİRİM YAPILMADI

Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma geçen gün hükme bağlandı. Hakim, Ersin Yıldırım ile ağabeyi Burhan Yıldırım’a 16 sene dört ay, kendilerine yardımcı olan kardeşleri Dilek ile Ali Yıldırım’a 11 sene altı ay, amcaları Sait Yıldırım’a da beş sene dokuz ay hapis cezası verdi. Hakim ceza indirimi yapmadı.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir