4 hafta önce / Admin

Şeyma Subaşı, geçtiğimiz gün bir moda çekimi için kamera karşısına geçti. Verdiği lolita pozlarıyla gündeme gelen Subaşı'dan yeni bir fotoğraf daha geldi. Şeyma Subaşı'nın köpek pozu sosyal medyada olay oldu. Özellikle son iki gündür Instagram'da paylaştığı fotoğraflarla çok konuşulan Şeyma Subaşı'nın, verdiği pozlarla nafaka alma konusunda sıkıntı yaşayabileceği düşünülüyor.

Şeyma Subaşı Acun Ilıcalı ile boşandıktan sonra aldığı 120 bin lira nafaka ile adından hala bahsettiriyor. 'Tek boşanıp nafaka parasıyla gezen ben miyim?' diyen Şeyma Subaşı, geçtiğimiz gün bir moda çekiminde verdiği cesur pozlarıyla gündem olurken, sosyal medyadan paylaştığı köpek pozuyla isminden daha çok söz ettirdi.


Acun Ilıcalı ile evlendikten sonra ünlenen, boşandıktan sonra daha çok gündemde kalmayı başaran Şeyma Subaşı, bir moda çekimi için kamera karşısına geçti.
Guido Senia ile ilişkisine tam gaz devam eden Şeyma Subaşı, bir moda çekimi için objektif karşısına geçti. Cesur pozlarıyla sosyal medyanın en çok konuştuğu isim oldu. Subaşı'na, çekimlerde 'lolita' imajı verildi.


Sosyal medyada verdiği tuhaf görüntüler sebebiyle Şeyma Subaşı'nın nafasında değişiklik yapılabileceği yönünde yorumlarda bulunuldu.

ŞEYMA SUBAŞI KİMDİR?

Bu gönderiyi Instagram'da gör

????

Seyma (@seymasubasi)'in paylaştığı bir gönderi ()

Şeyma Subaşı, 1990 yılında İstanbul'da doğmuştur. 

Eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarım Programı'nda tamamlamıştır. 

16 yaşından beri modellik yapmaktadır. 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

You call it lost , I call it found... ????‍♀️ Mood ????

Seyma (@seymasubasi)'in paylaştığı bir gönderi ()

2008 yılında Miss Turkey yarışmasına katılmış ancak derece elde edememiştir. 

2008 yılında Var Mısın Yok Musun yarışmasına katılmış ve yapımcı Acun Ilıcalı ile ilişkileri başlamıştır. 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

????

Seyma (@seymasubasi)'in paylaştığı bir gönderi ()

Acun Ilıcalı'nın eşi Zeynep Ilıcalı'dan boşandıktan sonra sosyal medyada Şeyma Subaşı ile resimlerini paylaşmalarıyla gündemden düşmemektedirler. 

Şeyma Subaşı'nın Ilıcalı'dan Melisa adında bir kızı vardır. 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Never Not Posing ???? ????????⭐️

Seyma (@seymasubasi)'in paylaştığı bir gönderi ()

Şeyma Subaşı, 18 Eylül 2017 tarihinde Fransa'nın Marsilya şehrinde 250 kişinin katıldığı bir törenle Acun Ilıcalı ile evlendi. Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı çifti 26.11.2018 tarihinde anlaşmalı olarak boşandı. 

Devamını Oku


1 ay önce / Admin

3 BOYUTLU BASKI NEDİR?

Hızlı prototipleme ve 3 boyutlu baskı (3D Printing) yöntemi olarak uzunca bir zamandır kullanılan teknolojinin endüstrileşen haline Katmanlı Üretim (Additive Manufacturing) diyoruz. Katmanlı Üretim, 3 boyutlu bir CAD modelin üçgensel kafes yüzeyli bir modele (STL) dönüştürülerek özel yazılımlarla katmanlara dilimlendikten sonra 3 boyutlu yazıcı vasıtası ile tabandan başlayarak katman katman ürünün oluşturulması işlemiyle gerçekleşmektedir. Katmanlı Üretim Teknolojileri tasarım sınırlarını kaldırarak, geleneksel üretim yöntemleri ile imalatı mümkün olmayan ya da güç olan parçaları kolaylıkla ve kısa sürede üretmeye imkan sağlamaktadır. Hareketli ve montajlı parçaları, bir seferde tek bir parça olarak üretebileceğiniz gibi, karmaşık geometrilere sahip parçaları da kolaylıkla üretebilirsiniz.

ÜÇ BOYUTLU BASKININ ELEKTRONİK ÜRETİMDE SEKTÖRLERE FAYDALARI

CDT’nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika temsilciliğini üstlendiği, Nano Dimension tarafından üretilen DragonFly 2020 Pro, katmanlı üretim yoluyla elektronik ürünler geliştirebilmeyi mümkün kılarak farklı sektörlerde pek çok yeniliğin öncüsü oldu.

DragonFly 2020 Pro 3D yazıcı, savunma sanayiinden havacılığa, otomotivden tüketici elektroniğine,  telekomünikasyondan sağlığa kadar pek çok sektörde elektronik ürün tasarımında 2 boyutlu düşünceden 3 boyutlu düşünceye geçişi sağladı.

3 boyutlu baskı sistemleri; savunmadan sağlığa, uzay-uçak endüstrisinden otomotive kadar birçok farklı sektöre yön veren teknolojilerin en önünde yer alıyor. CDT Genel Müdürü Alpay Göğüş, DragonFly 2020 Pro’nun sektörler için sunduğu birbirinden farklı yenilik ve faydaları hakkında bilgiler verdi.

Uzay-Uçak Endüstrisinde Hızlı Prototipleme 3D Baskı ile Mümkün

Uzay-Uçak sektöründe yaşanan tasarım zorluklarını çözmek için en doğru yöntemin çok katmanlı üretim teknolojileri olduğu tartışılmaz. Havacılık sektöründe üretim yapan mühendisler için inovasyonu mümkün kılan DragonFly 2020 Pro, minyatürleştirme ve özelleştirmenin yanı sıra hassas ve hafif parçaların üretiminde sağladığı kolaylıklar sayesinde tasarım mühendislerinin vazgeçilmezi haline geliyor.

DragonFly 2020 Pro hızlı prototipleme, yenilikçi devre tasarımı ve geliştirilmiş performans sunarak tasarımların test edilebilmesini sağlıyor beraberinde süreç hızlanıyor ve maliyetler azalıyor.

Savunma Teknolojilerinde Kritik Evreleri Yönetmek Çok Daha Kolay

Sınıflandırılmış savunma sanayisi dünyasında, ürün gizliliği, üretim bağımsızlığı, hızlı ürün yinelemesi kritik öneme sahip. Piyasaya sunulma süresiyle ilgili yaşanan baskı savunma üreticilerini ihtiyaç halinde kullanıma hazır, gerektiğinde de hızlıca yenilerinin üretilebildiği Endüstri 4.0’a uygun çözümler ortaya çıkarmaya yöneltiyor.

DragonFly 2020 Pro sahadaki birden fazla prototipin yeniden üretimini tasarım zorluklarını çözerek mümkün kılıyor. Savunma sanayii mühendislerinin hızlı değişen taleplerine anlık cevap verebilen bir çözüm olan DragonFly 2020 Pro sektörün ihtiyaçlarına yönelik sağladığı olanaklarla her zaman önde olabilmenin yolunu açıyor.

Otomotiv Sektörü için Yeni Nesil Fonksiyonlar Üretebilme Deneyimi

Otonom ve elektrikli araçlara talebin artmasıyla otomotiv sektörü üreticileri, rekabetçi ürünler üretebilmek için kompakt elektronik bileşen ve sensörler kullanarak hızlı ve az maliyetli güvenilir çözümlere ihtiyaç duyuyor.

DragonFly 2020 Pro, otomotiv sektöründe ilk kez gerçek zamanlı değerlendirmeler yapabilen özelleştirilmiş akıllı parçaları üç boyutlu olarak üretebiliyor. Otomobiller için gelişmiş koltuklar, otomatik güvenlik özellikleri ve destekleyici sürüş teknolojisi gibi çeşitli akıllı otomobil bileşenlerinin üretimini kolaylaştırıyor. Günümüzün rekabetçi ortamında ihtiyaç olan parçanın istenilen şekilde üretilebilmesi performans optimizasyonu, parça başına hacim ve ağırlığı azaltabilme tasarrufları sağlıyor.

Tüketici Elektroniği ve IoT’ye 3 Boyutlu Dokunuş

Giyilebilir cihazlar, akıllı telefonlar, internet özelliğiyle fark yaratan ev aletleri ve birbirleriyle iletişebilen tüm cihazlar için artan müşteri taleplerini karşılama çabası üreticilerin tasarım inovasyonu konusunda sürekli rekabet içinde olmalarını gerektiriyor.

Dış kaynaklı tasarım üretiminin haftalar süren prototip erişimini saatlere indirgeyen DragonFly 2020 Pro, Ar-Ge iş akışlarını değiştiriyor ve rekor süre ile düşük maliyetli yeni ürünler piyasaya sürülebiliyor. Akıllı ürünlerin birden fazla farklı iletişimden oluşması gerekliliği bu teknoloji sayesinde ortadan kalkmış durumda. Karmaşık geometrilere, akıllı yüzeylere ve düzlemsel olmayan bileşenlere sahip üç boyutlu baskı teknolojisi ürün yeniliğinde sınır tanımayan olanaklar sunmanın yanı sıra işlevselliği de arttırıyor.

Telekom Sektörünün Ürün Yenileme Süreçlerinde Büyük Kolaylık

Kablosuz ve bağlantılı çözümlerle IoT teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, rekabet avantajı arayan üreticilerin yenilikçi ürünler geliştirebilmesinin yolunu her zamankinden daha hızlı prototipleme olarak belirtiyor.

Telekom sektörüne ürün tasarlayanlar DragonFly 2020 Pro ile aygıtların mümkün olduğunca sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlamak için gömülü devreleri, antenleri, sensörleri ve özelleştirilmiş düzlemsel olmayan işlevsel elektronik bileşenleri üç boyutlu basabiliyorlar. Hem dielektrik polimer hem de iletken metal izlerinin eşzamanlı üç boyutlu basılabilmesi, başka bir şekilde üretilemeyen bileşenler geliştirilmesi gibi daha önce düşünülmesi bile mümkün olmayan çalışmalar DragonFly 2020 Pro ile ortaya çıkıyor.

3D Baskı Teknolojileriyle Tıbbi Cihazlar Yenilenecek ve Sağlıkta Gelişim Hızlanacak

Üç boyutlu baskı teknolojileri tıbbi cihazlara ait parçaların çok katmalı üretiminden klinik öncesi fonksiyonel parçaların imalatına kadar sağlık sektöründeki tüm üretimleri yeniden şekillendiriyor.

Teknolojinin hızlı gelişimi ve yeni uygulamaların önünün açılmasına katkıda bulunan DragonFly 2020 Pro, tıbbi cihaz tasarlayan mühendislerin düzensiz geometrilerde yaratıcılıklarını istedikleri şekilde kullanmalarına imkân sunuyor. Tıbbi cihazlar için öncü tasarımlar üretebilme lüksünü elde eden sağlık sektörünün ortaya çıkaracağı, amacına yönelik yeni teknolojik ürünler sağlıkta gelişimi hızlandıracak.

Teknoloji-Bilim https://videobilgi.net/channel/video/teknoloji-bilim

 

Devamını Oku