Avrupa’da bir ilk! Malta, aşı sertifikasını göstermeyeni ülkeye almayacak

Malta Başbakan Yardımcısı ve Sağlık Bakanı Chris Fearne yaptığı açıklamada, 14 Temmuz’dan itibaren Malta’ya gelenlerin ülkeye girişlerinde aşılama döngüsünün tamamlandığına dair tanınmış bir aşı sertifikası sunması gerektiğini belirtti.

AVRUPA’DA İLK OLACAK

Fearne, “Avrupa’da bu adımı atan ilk ülke olacağız. Şimdilik yeniden açılma planımızı değiştirmiyoruz ancak, bilim bu konuda adım atmamızı tavsiye ederse bunu yapacağız.” ifadelerini kullandı.

DİLK OKULLARINI DA KAPATIYORLAR

Ülkelerinde son günlerdeki vaka artışının büyük kısmının denizaşırı seyahatlerle bağlantılı olduğunu söyleyen Fearne, ayrıca İngilizce dil okullarındaki vakalarda bir artış olduğunu söyledi. Fearne, 9 dil okulundan vakaların rapor edildiğini bu nedenle 14 Temmuz’dan itibaren bu dil okullarının faaliyetlerinin de durdurulacağını belirtti.

VAKA SAYISI 2 KAT HIZLA YÜKSELİYOR

Söz konusu tedbirler, Malta’da vaka sayısının son 10 günde hızla yükselmesinin ardından alındı. Ülkede son 24 saatte 96 yeni vaka tespit edilirken, son 4 gündür vaka sayısının 2 kat hızla yükseldiği kaydedildi. Malta’da bugüne kadar 420 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Avrupa'da bir ilk! Malta, aşı sertifikasını göstermeyeni ülkeye almayacakRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.