Apartmanda komşu hengamesi: ‘Kulak göğsümün yarısı koptu’

Posted by

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki bir apartmanda oturan Fethi Özdemir’in eşi Elif Özdemir, salı günü yakınlarına ziyarete gitti. Bir müddet sonra gelen Elif Özdemir, argümana nazaran çantasını kapı önündeki karşı komşusunun ayakkabı dolabının üzerine koydu. Komşusu E.A. ve Z.A., bu duruma reaksiyon gösterince tartışma çıktı. Fethi Özdemir’in konuta gelmesiyle tartışma, yumruklu hengameye dönüştü. Hengameye E.A. ve Z.A. çiftinin yakınları da dahil oldu. Tekme- tokat ve yumruklu hengame, Fethi Özdemir’in çocuğu tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda alındı. Hengame sırasında Özdemir’in çocuklarının ‘imdat’ sesleri duyuldu. Hengamede Fethi Özdemir’in kulak göğsünün bir kesimi koptu. Fethi Özdemir ile eşi Elif Özdemir hastaneye kaldırıldı. Tedavileri yapılan çift, taburcu edildi.

‘KAFAMDA 6 DİKİŞ VAR’

Komşularından şikayetçi olan Fethi Özdemir, “Karşı komşumuz tarafından evvel eşim ve çocuklarım meskene girerken atağa uğradılar. Ben telefon sonrasında konuta geldim. Konuta geldiğim andan itibaren 6 kişi tarafından akına uğradım. Beni, eşimi ve çocuklarımı darbettiler. Olay, bir çantanın ayakkabı dolabının üzerine konulması ile başladı. Sonrasında akrabalarını üzerimize kışkırtarak kendileri de içinde bulunduğu 6 kişi tarafından atağa uğradık. Kollarımın her tarafında darp izleri, başımda 6 dikiş var, kulak göğsümün yarısı yok. Şikayetçi olduk, raporlarımız mevcut. Kendileri hala karşı dairede oturuyorlar. Rastgele bir can güvenliğimiz yok. Yatamıyoruz uyuyamıyoruz. Yetkililerden gereğinin yapılmasını arz ediyoruz” diye konuştu.

‘TURŞU MESELESİ’ İDDİASI

E.A. ise hasımlığın 2 yıl evvel apartmanda turşu üretimi nedeniyle başladığını belirterek, “Karşı komşumuzun eşi 2 yıl evvel apartmanın merdiveninde turşu yapmış ve kapının önüne bırakmış. Turşunun asidi duvarı ve merdiveni yakıyor. Eşim temizleyin diye ricada bulundu. Temizlemeyince eşim site idaresine haber veriyor. Bunlarda site idaresine haber verdiniz diye baskına geliyorlar. O vakit 3 aylık gebe olan eşimle tartışıyorlar. Olaydan 12 gün evvel yeniden haneye tecavüz ettiler, hakarette bulundular. Bayramda konuklarım vardı. Eşim kapının önünde ayakkabıları düzeltirken komşunun hanımı ‘siz hala bura damısınız?’ diye ayakkabıyı fırlatıyor. Konuğun hanımının kulağına vuruyor. Kulak zarı hasar görmüş. Daha sonra eşi geliyor ve elindeki sopayla vuruyor. Biz de içeriden gelerek elindeki sopayı almaya çalıştık. Arbede yaşandı. Polis geldi, mahkemelik olduk” diye konuştu.
Polis, arbedeyle ilgili soruşturma başlattı. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.