Amerika’da sıcak hava ile rüzgar birleşince alev hortumu çıktı! Korku dolu dakikalar kameraya yansıdı

Dünya genelinde etkisini artıran sıcaklıklar, kendisini hissettirmeye devam ediyor. Amerika’nın California eyaletinin kuzeyinde aşırı sıcaklıkların etkisiyle çıkan orman yangınında dehşet dolu dakikalar yaşandı. Rüzgar ve sıcaklık karışımıyla ortaya çıkan hortum, ağaçların kökünden sökülmesine neden oldu.

SICAKLAR REKOR KIRILIYOR

ABD’nin batısı rekor sıcaklıklarla mücadele ediyor. California eyaletinin kuzeyinde aşırı sıcaklardan kaynaklanan orman yangıları da devam ediyor. Eyaletin kuzeyindeki ormanlık alanda yürütülen söndürme çalışmaları sırasında alevlerin rüzgarla birleşmesiyle “alev hortumu” görüldü.

KORKU DOLU DAKİKALAR KAMERALARA YANSIDI

ABD Orman Hizmetleri yetkilileri tarafından 29 Haziran’da çekilen videoda, birleşen alev ve rüzgarın bölgeyi tamamen sardığı, çalışmaların güçlükle sürdüğü kameraya yansıdı.

BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ KONTROL ALTINDA

Yangın söndürme ekibinden Tom Stokesberry, bazı ağaçların hortumun etkisiyle kökünden söküldüğünü ifade ederken, bölgedeki yangının 10 bin 580 dönümlük alanı küle çevirdiğini, yangınların yüzde 81’inin kontrol altına alındığını kaydetti. Meteorolog Charles Smith ise “Alev hortumları görülmeyen bir şey değil, ancak çok nadirdir” dedi.

Amerika'da sıcak hava ile rüzgar birleşince alev hortumu çıktı! Korku dolu dakikalar kameraya yansıdıRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.