Albino aileden ‘mucize’ çıktı

Kahramanmaraş’ın Başkonuş Yaylası`nda turizm işletmeciliği yapan Serhan Erdoğanyılmaz, yaklaşık 2 yıl önce özel izin aldıktan sonra ikisi dişi 3 geyik aldı. Kurduğu özel alanda geyikleri besleyen Erdoğanyılmaz, albino geyik çiftinin çocukları olduğunu duyurdu.

Erdoğanyılmaz, anne ve babasının aksine albino geyik çiftinin çocuklarının kahverengi tonlarına sahip olduğunu söyledi.

Dünyaya gelen bebek geyiğe “Mucize” adı verildi. Erdoğanyılmaz, yaptıkları araştırmaya göre albino bir geyikten renkli bir doğum genellikle gerçekleşmediğini ifade etti.

Bazı veterinerlerle görüştüklerini ve onların da bu duruma şaşırdıklarını, yavrunun sağlığının ise yerinde olduğunu söyleyen Erdoğanyılmaz, şöyle devam etti:

“Bütün albino canlılar beyaz olur. Renkli doğum olması normalde pek görülmez. Şimdi onun tekrardan albinoya dönüp dönememesini izliyor olacağız fakat uzmanlar yüksek ihtimal renkli devam edeceğini söylüyorlar. Bunu da bütün misafirlerle izlemeye devam edeceğiz. Burada bir mucize gerçekleşti. Doğan geyiğimiz renkli. Biz de bu mucizeyi, tüm misafirlerimize bu sene ülkemize, şehrimize hayır ve bereket nasip etsin diye algıladık.”

ALBİNO NEDİR

Albinizm; deri, göz ve saçta çok az renk pigmentinin olduğu veya hiç renk pigmentinin olmadığı genetik bir hastalıktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.